Je to tady! Startuje 4. ročník Nápadu pro Mníšek

31. 3. 2023

Je to tady, startuje 4. ročník Nápadu pro Mníšek. Vaše návrhy nám můžete zasílat od 1. 4. do 1. 5. 2023. Těšíme se na vaše skvělé nápady.

Město Mníšek pod Brdy sbírá návrhy pro další ročník participativního rozpočtu s názvem NÁPAD PRO MNÍŠEK 2023. Na projekty od obyvatel vyčlenila mníšecká radnice částku ve výši 500 000 Kč. Lidé mohou své veřejně prospěšné projekty přihlašovat do 1. května 2023.

Víte o něčem, co v našem městě chybí?
Chcete mít blízko domu nové dětské hřiště, odpočinkovou zónu, lavičky nebo více zeleně?
Pomocí participativního rozpočtu můžete své nápady uskutečnit!

Participativní rozpočet umožňuje lidem podílet se na utváření podoby města, ve kterém žijí. Funguje tak, že lidé podávají své návrhy, jak zlepšit své okolí a hlasují o tom, které z nich se budou realizovat za peníze z městského rozpočtu. Tím se vyslovují k prioritám rozpočtové politiky. Proces participativního rozpočtu stojí na přímé komunikaci mezi radnicí a občany. O projektech nakonec rozhodne veřejné hlasování (je plánováno na polovinu října 2023).

„Jsem ráda, že po dvou letech a pečlivé přípravě spouštíme v Mníšku pod Brdy další ročník participativního rozpočtu, který obyvatele zapojuje do spolurozhodování o využití peněz z rozpočtu města. Ať už jde o možnost podat vlastní návrh, tak také o zapojení veřejnosti do hlasování o předložených projektech. Možnost obyvatel podílet se na rozhodovacích procesech vede k získání větších vazeb na místo, kde žijí, proto se již nyní na všechny nápady moc těším,“ říká místostarostka Daniela Páterová a dodává: „Vyčlenili jsme půl milionu a na rozdíl od minulé verze bude realizace vítězného projektu ohraničena maximální sumou 250 000 Kč. Cílem této novinky je umožnit realizaci více navrhovaným projektům.“

HARMONOGRAM
Zahájení podávání návrhů 1. dubna 2023
Konec předkládání návrhů 1. května 2023
Posouzení realizovatelnosti jednotlivých návrhů úředníky květen až červenec 2023
Návrhy prodiskutují občané mezi sebou září 2023
Hlasování veřejnosti 1. až 14. října 2023
Realizace vítězných návrhů 2023/2024

 

 

Libor Kálmán

redaktor Zpravodaje městečka pod Skalkou

Sdílejte článek s ostatními!
Facebook
Twitter
Email

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další aktuality