LASEROVÁ SHOW

Navrhuji uspořádat LASEROVOU SHOW.
ID návrhu: 16
Nezískal podporu občanů
2023
Sdílet:

Chtěla bych představit Kolíňákům LASEROVOU SHOW a uspořádat ji jako doprovod ke kulturní či sportovní akci během roku 2024.

Proč chci Kolínu představit LASEROVOU SHOW?
Ráda bych, aby ji Kolíňáci zažili na vlastní kůži a mohli o ní do budoucna uvažovat jako o alternativě k novoročnímu ohňostroji. Ten má tradici a přitahuje spoustu diváků. Má ale i negativní stránky – je velmi hlučný, což má negativní vliv na zvířata – domácí i žijící v Borkách – i na citlivější obyvatele. Zároveň je zátěží pro životní prostředí (zplodiny, odpad).
Z těchto důvodů navrhuji ohňostroj nahradit moderním a ekologickou laserovou show.

LASEROVÁ SHOW je světelně stejně efektní záležitost a nezatěžuje životní prostředí. I pokud je doprovázena hudbou, hlučnost je o mnoho menší. Laserová show  je moderní, používají ji i světové metropole.

Show může být realizována na kolínské lávce nebo i jinde, lze tak přitáhnout pozornost občanů města do různých míst i oblastí či jím otevřít nové téma ve městě. Ani samotná laserová  show nemusí být dogmatem, lze jej obměnit za light show či dron show.

/návrh pozměněn po dohodě s navrhovatelkou dle připomínek týmu pro realizaci – 4.9./

Odhadované náklady

300000 Kč

Umístění

kolínská lávka (místo stávajícího ohňostroje) nebo kdekoli v centru města (každý rok může být realizován na jiném místě)

Posouzení realizovatelnosti

Realizovatelné

KRÁTCE

Návrh je realizovatelný, rozpočet adekvátní.

REALIZOVATELNOST posuzovaly tyto odbory: oddělení marketingu a cestovního ruchu, odbor správy městského majetku, odbor investic, městský architekt.

4 komentářů

  • Dobrý den, určitě jsem pro, rozhodně lepší volba než ohňostroj – s ohledem na zvířata v okolí.

    Reagovat
  • Ano, hlučný ohňostroj nejenom ohrožuje životní prostředí, ale samotné zdraví lidí a především dětí, které se ho účastní. Laserová show je skvělý nápad a skvělá alternativa! Díky za ní.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy