Reprezentativní vjezdy do města

Pojďme přebít průmyslové zóny na všech stranách Hustopečí. Vybudujme krásné, výstižné a hlavně ctihodné vjezdy do města. Uvítací tabule, zeleň, ale třeba také redukce šedých ploch. Nezapomínejme, že kdo chce k nádhernému náměstí, musí přes ošklivé konce města.
Realizovatelné
2021
Sdílet:

Odůvodnění:

Hustopeče jsou velmi krásné město, aby jej ale někdo mohl přijít obdivovat, musí se dostat přes nehezké průmyslové oblasti. Z jedné strany spediční společnost v podobě šedých kostek s kamiony. Z druhé auto bazar a nově vzrůstající haly pro skladování. Ze třetí kovošrot, a z té čtvrté potom bezejmenné postarší budovy a dálniční nadjezd. No a z dálnice? Krásný kruhový objezd někde uprostřed hromady nesourodých reklam, přes které nejde vidět…

Popis:

Tyto průmyslové oblasti na všech stranách města jsou sice problém spíše územního plánování, ale než k takové změně dojde mohli bychom je trochu schovat. Vybudovat koridory ze stromových alejí, okrasných keřů, nebo i dřevěných konstrukcí, které by lehce bránili výhledu na tyto nechtěné prostory. Cílem pozornosti každého takového vjezdu by pak mohla být vítací cedule “Vítejte ve městě dobrého vína a mandloní, vítejte v Hustopečích”. O textu se může hlasovat. Na každé straně taky nemusí být text, ani cedule stejná. V Rakousku, ale i v některých českých městech je to běžná věc, a existují menší, i větší verze. Někde dokonce znázorňují také partnerská města, vlajku, nebo znak města. Pojďme to trochu zlepšit. 🙂 Vzpomeňte si, jak majestátně vypadají Hustopeče v období Burčákových slavností, kdy jsou podél hlavní silnice na sloupech vlajky, a celé město je tak nějak jednotné. I to by mohlo být součástí města déle, než jen jeden týden v roce.

Odhadované náklady

200000 Kč

Umístění

Ulice Brněnská, Bratislavská, Nádražní, Havlíčkova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

METEO FARMA HUSTOPEČE

Vybudování modulárního, otevřeného systému profesionálních meteostanic v katastru města, s hlavní meteostanicí umístěnou v mandloňových sadech a vedlejší umístěnou v centru města.

Více »