Projekt Pumptrackové dráhy

Cílem návrhu je zpracování projektové dokumentace nové menší pumptrackové dráhy na Lipovce. Ta by se později mohla realizovat z rozpočtu města, či jiných dotačních titulů. Pumptrack je uměle vytvořený uzavřený okruh pro jízdu na kole a pokud to povrch pumptracku umožňuje, pak také pro jízdu na koloběžce, skateboardu či inline bruslích. Dráhu lze projíždět bez šlapání či odrážení. Okruh je tvořený vlnami a klopenými zatáčkami, které umožňují udržovat a zvyšovat rychlost.
Realizovatelné
2023
Sdílet:

Odůvodnění:

Pumptrack je skvělou příležitostí pro aktivní venkovní trávení volného času a sportovní vyžití zejména pro starší děti a dospívající, kteří tak nebudou ohrožovat svou jízdou menší děti na dopravním hřišti. Pumptrack rozvíjí nejen rovnováhu a ovládání získaných jízdních dovedností, ale přirozeně podporuje i vytváření nových mezilidských vztahů a komunity.

Popis:

Princip jízdy na pumptracku spočívá v tom, že kolo nebo koloběžka jsou poháněny tzv. pumpováním, tj. setrvačností, kdy jezdec pomáhá udržovat pohyb změnou těžiště těla, tj. pohybem svého těla (střídavým tlakem na přední a zadní kolo). Pumptracky jsou poměrně bezpečná a zábavná cyklistická sportoviště pro děti i dospělé. Pumptracková jízda vhodným způsobem rozšiřuje cyklistické dovednosti. Pumtracková dráha může mít přírodní nebo umělý povrch a používá se také pro inline bruslení, skateboardy apod. Existují také modulární pumptrackové dráhy s umělým povrchem, které se sestavují ze zvolených modulárních dílů. Přehled viz. foto.

 

Projekt pumptracku by zpracoval ideální doplnění výceúčelového a dopravního hřiště. Jednalo by se o lehký pumptrack pro děti ve streetstylu.  Návrh dráhy je zakreslen v přiloženém obrázku

žlutá: Malý pumptrack z asfaltu napojený na dopravní hřiště

oranžová: Možné rozšíření

modrá: Hliněný jumptrack

Odhadované náklady

70000 Kč

Umístění

Areál doprávního hřiště Lipovka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

METEO FARMA HUSTOPEČE

Vybudování modulárního, otevřeného systému profesionálních meteostanic v katastru města, s hlavní meteostanicí umístěnou v mandloňových sadech a vedlejší umístěnou v centru města.

Více »