Dobročinný obchůdek Narana

Dobročinný obchůdek Narana otevírá dveře k využití síly a soudržnosti komunity lidí žijících v Hustopečích. Vytváří prostor pro společnou podporu Sociálně terapeutického centra Radost Hustopeče, protože veškerý výdělek obchůdku poputuje na aktivity centra.
Realizovatelné
2021
Sdílet:

Odůvodnění:

Obyvatelé města dostanou možnost dát věcem, které už nepotřebují, šanci sloužit jinde. Zároveň všichni získají příležitost nakoupit to, co potřebují (oblečení, knihy, hračky pro děti, výbavu do domácnosti), za nízkou cenu, která přitom pomůže potřebným. Přispějeme tak k bezodpadovému ekologickému přístupu a recyklaci věcí, minimalismu v domácnostech a komunitní podpoře sociálně zaměřeného projektu.

Popis:

Dobročinný obchůdek je jednou z cest, jak se lidé mohou trvale podílet na zlepšení situace v místě svého bydliště. Sociálně terapeutické dílny se zaměřují na cílové skupiny osob, které jsou ohroženy sociálním vyloučením a jsou znevýhodněny na trhu práce. Nákupem v obchůdku podporujeme další lidi v kvalitnějším a radostnějším způsobu života. Se vznikem obchůdku Narana vznikne i nový prostor pro odevzdání věcí, které nám doma překáží. Tyto věci pak potěší v jiné domácnosti, kterou zároveň finančně nezatíží jejich nákup. Společně vytvoříme kolotoč věcí v rámci komunity a snížíme konzum a potřebu výroby a pořizování věcí nových. Provoz dobročinného obchůdku bude zajišťovat nezisková organizace Narana z.s. v Hustopečích, která se zaměřuje na vzdělávání v oblasti ekologie, bezodpadového přístupu a seberozvoje jednotlivců i skupin. Pronájem prostor je už domluvený v centru města a momentálně probíhají svépomocné přípravy prostor na otevření.

Odhadované náklady

30000 Kč

Umístění

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

METEO FARMA HUSTOPEČE

Vybudování modulárního, otevřeného systému profesionálních meteostanic v katastru města, s hlavní meteostanicí umístěnou v mandloňových sadech a vedlejší umístěnou v centru města.

Více »