Discgolfové hřiště na Křížovém vrchu

Discgolf je fyzicky i finančně nenáročná celoroční venkovní sportovní aktivita vhodná pro všechny věkové skupiny. Hráči se snaží co nejmenším počtem hodů dostat disk (létající talíř) do koše. Hřiště na Křížovém vrchu umožní přátelské setkávání na čerstvém vzduchu ve stínu stromů při zajímavém sportu.
Realizované
2021
Sdílet:

Odůvodnění:

Discgolf je pohodová hra vhodná pro přátele nebo rodinu. Sport není extrémně náročný na pohyb a disk půjčíte nebo koupíte za 250 korun, a proto se může discgolfu věnovat téměř každý napříč generacemi. Ideálním místem jsou parky se stromy, které v létě poskytnou stín. V Hustopečích se nabízí Křížový vrch. Navazuje na město, takže místní dojdou i pěšky. Discgolfové hřiště bude pro všechny věkové kategorie příjemným zpestřením trávení volného času.

Popis:

Co je discgolf:
Discgolf je nenáročný sport, který lze provozovat celoročně. Pravidla jsou podobná golfu – hráč se snaží z výhoziště dostat disk do koše co nejmenším počtem hodů. Discgolf hrají všechny věkové skupiny – od žáků až po seniory. Pro hráče se jedná o finančně nenáročnou zábavu, kdy stačí zakoupit jeden disk nebo lze v TIC disky půjčovat (podobně, jako např. v Kobylí).V případě zájmu lze uspořádat ukázku v Hustopečích nebo komentovanou prohlídku některého okolního hřiště.Co projekt obnáší:
Prvním krokem je návrh hřiště – nevhodnější rozmístění košů a výhozišť. Je dobré, když hřiště navrhne specialista, který dodrží veškeré zásady pro příjemnou a bezpečnou zábavu. Při vlastní realizaci se vybudují výhoziště, koše a informační tabule. Realizace není časově náročná. Jedná se o drobné úpravy (rozsahem na úrovni instalace laviček), tak by nemělo být potřeba stavební povolení nebo velké zásahy do prostředí – hřiště respektují zvolenou lokalitu.Co projekt přináší:
Hřiště mohou využívat obyvatelé Hustopeč, školy v rámci tělesné výchovy a turisté. Díky fyzické nenáročnosti je discgolf vhodný i pro věkově různorodé skupiny, které hrou upevňují mezigenerační vazby. Při 9 koších lze také pořádat turnaje, které zatraktivní discgolf i Hustopeče.

Firmy zabývající se realizací:
https://discgolfpark.cz/ – proDiscgolf – nejbližší realizace – Kobylí, Mikulov, Brno, Vyškov
https://www.dghriste.cz/ – Ultimo – nejbližší realizace – Moravském Krumlově
(Na uvedených adresách jsou i další informace o discgolfu, ukázky realizací, videa, zkušenosti, …)

Náklady na výstavbu a údržbu:
Cena za kompletní návrh a realizaci discgolfové hřiště o 6-9 koších se pohybuje kolem 250 tis. Kč včetně DPH. Cenu je možno ovlivnit počtem košů, technickým řešením výhozišť nebo zapojením místních při instalaci.
Údržba je minimální a spočívá zejména v udržování prostoru Křížového vrchu (sekání trávy), které je prováděno již v současnosti.

Odhadované náklady

250000 Kč

Umístění

9 komentářů

 • Výborný nápad. Nenáročný a zábavný sport pro širokou veřejnost. Disky můžou půjčovat na TICku.

  Reagovat
 • Přidávám se k super nápadu. Zábava pro celou rodinu nebo jednotlivce. Začít se dá v každém věku. Využívat můžeme v hodinách tělocviku i v družině.

  Reagovat
 • Skvělý nápad, hlavně v takové době, kdy je sportování venku jediné možné.

  Reagovat
 • Úžasný nápad, je to skvělý sport snad pro všechny věkové kategorie a bylo by super ,kdybych mohl být z práce do 5 minut na hřišti.

  Reagovat
 • Skvělý nápad, je to zábava pro celou rodinu a všechny věkové kategorie. Provoz hřiště je nenáročný. Je to jeden z mála sportů, který jde provozovat v době nouzových stavů atd.

  Reagovat
 • Pohybová aktivita na čerstvém vzduchu pro všechny věkové kategorie, navíc super lokalita.
  DiscGolf roste na popularitě a míst pro nějaký takový sport je u nás, a v okolí, jako šafránu.
  Za mě skvělý nápad minimálně ke zvážení… Snad to dopadne…

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

METEO FARMA HUSTOPEČE

Vybudování modulárního, otevřeného systému profesionálních meteostanic v katastru města, s hlavní meteostanicí umístěnou v mandloňových sadech a vedlejší umístěnou v centru města.

Více »