Dětské hřiště na levé straně Hustopečí

Veřejné dětské hřiště pro předškolní a mladší školní děti mezi ulicemi Šafaříkova a Nerudova, hned za sportovní halou. Tedy na levé straně od ulice Brněnské, v které je vybavení pro rodiče s malými dětmi velmi skromné, ba téměř žádné. Navrhovaný prostor je momentálně nevyužívaná prázdná zatravněná plocha.
Realizovatelné
2021
Sdílet:

Odůvodnění:

V Hustopečích jsou celkem čtyři veřejná dětská hřiště a všechna se nacházejí na pravé straně od hlavní dopravní tepny Hustopečí (z pohledu od Brna).
Poblíž se sice nachází areál CVČ Pavučina, ale jednak není veřejný (tedy např. posledního půl roku kvůli pandemii nepřístupný), ale také nenabízí hrací prvky pro nejmenší děti. Realizací tohoto projektu by se život pro rodiny s malými dětmi v Hustopečích zase o kousek zpříjemnil a zkvalitnil.

Popis:

Přiložené vizualizace jsou pouze ilustrativní návrhy, jak by hřiště v daném prostoru mohlo být řešeno. V návrhu je plocha hřiště oplocená kvůli omezení vstupu psů a bezpečnějšímu pohybu dětí.
Zahrnuté jsou hrací prvky: klasická houpačka na lanech, houpačka pro dva, kopeček s tunelem, šikmým žebříkem a skluzavkou, malé lanové centrum, pískoviště, pružinová houpací zvířátka, pružinový deskový chodník, lavičky pro rodiče a odpadkové koše.
Součástí jsou pak také dva nově vysazené stromy poskytující stinnější plochu k hrátkám v létě a také zajišťující větší dynamičnost a pohlednost prostoru. Veškeré hrací prvky vč. laviček by byly z velké části z přírodních materiálů, a to hlavně z akátového dřeva. Kamínky a písek jako dopadové plochy

Odhadované náklady

250000 Kč

Umístění

Zkratka mezi ulicemi Šafaříkova a Nerudova

Posouzení realizovatelnosti

Realizovatelné

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

METEO FARMA HUSTOPEČE

Vybudování modulárního, otevřeného systému profesionálních meteostanic v katastru města, s hlavní meteostanicí umístěnou v mandloňových sadech a vedlejší umístěnou v centru města.

Více »