Bezodpadově a hravě v Hustopečích

Interaktivní přednášky a dílny na téma Domácnost bez odpadu otevírají hustopečským další zdroj pro vzdělání se v oblasti ekologického přístupu k životu a péče o naše město a přírodu kolem tak, aby si je naše dětí a jejich děti mohly užívat bez úklidu po nás.
Realizovatelné
2021
Sdílet:

Odůvodnění:

Věříme, že změna začíná u jednotlivce a v jeho rodině. Současný stav soužití člověka a přírody a dopad konzumního života na planetu je podloženě fakty alarmující. Chceme obyvatelům Hustopeč nabídnout informace o důsledcích používání chemikálií v běžné a populární drogerii, domácích prostředcích, textilním průmyslu a potravinách. A zároveň poukázat na možná jednoduchá řešení pro zlepšení této situace, ale i otevřít prostor pro diskuzi a sdílení dobrých příkladů.

Popis:

Každá přednáška ze serie Bezodpadově a hravě v Hustopečích se zaměří na jinou oblast v domácnosti strukturovanou podle praktické příručky – bestselleru od světoznámé autorky Bey Johnson. Součástí každé bude taky dílna, kde si účastníci vyzkouší např. vyrobit vlastní čistící prostředky do domácnosti, ocet, kosmetické doplňky, probiotické kultury nebo plán na redukci spotřebních věcí. Lektorky, které samy praktikují bezodpadové (zero waste) principy ve svých domácnostech, jsou také zakladatelkami neziskové organizace Narana v Hustopečích zaměřené mimo jiné i na ekologická témata. Plánujeme oslovit co nejvíce osob, každá přednáška a dílna by měla hostit alespoň 30 lidí. Témata navazují na sebe, ale lze je absolvovat i jednotlivě. Série přednášek se bude konat v prostorách knihovny v Hustopečích a v CVČ Pavučina. Dotace 20.000 Kč by měla pokrýt nájem, nákup materiálů na dílny, přípravu a propagaci přednášek a lektorné.

Odhadované náklady

20000 Kč

Umístění

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

METEO FARMA HUSTOPEČE

Vybudování modulárního, otevřeného systému profesionálních meteostanic v katastru města, s hlavní meteostanicí umístěnou v mandloňových sadech a vedlejší umístěnou v centru města.

Více »