Agility park

Agility je populární jednoduchý sport člověka se psem. Realizace jednoduchého parku s několika překážkami na nevyužité travnaté ploše ve stále rozrůstající se části města (v blízkosti ul. U Vodojemu, Gen. Peřiny aj.) by pejskařům, bez rozdílu věku, a jejich psům by byla přístupná kdykoliv, i v době pandemie. Navíc by nebyla nijak náročná. Určitě by rozšířila pestrou nabídku sportu ve městě
Realizovatelné
2021
Sdílet:

Odůvodnění:

V posledních letech vzniklo ve větších městech (např. Ostrava, České Budějovice) několik parků s agility překážkami. V Hustopečích je tato možnost pouze na cvičáku a ještě velmi omezená. Myslím si, že vzhledem k vysokému počtu pejskařů ve městě, by tato možnost byla přínosem pro všechny psí nadšence a jejich miláčky

Popis:

Jednalo by se o využití travnaté plochy u ul. U vodojemu, Dlouhá. Realizace by proběhla ve formě vytvoření a umístění několika dřevěných nebo kovových jednoduchých překážek. Překážky by byly umístěny napevno a v různých vzdálenostech, aby pokryly celou plochu. Počet překážek je na dohodě, stačilo by 5 kusů, dle výdajů. Na výběr je z několika druhů překážek: skokové překážky, slalom, tunel, branka, přeskoky aj. Výroba by nebyla technicky náročná. Co se materiálů týká, tak možností je pevné, tvrdé dřevo nebo železo. Vzhledem k tomu, že překážky by byly umístěny napevno je potřeba zvážit bezpečnost překážek.
Vzniklou plochu by bylo vhodné částečně ohraničit přírodním plotem, aby psi při tréninku nemohli utéct na blízkou frekventovanou cestu (nikoliv silnici). Možností je i pevný plot. Ale vzhledem k lokalitě by přírodní forma byla vhodnější.
V blízkosti jsou koše na výkaly, i lavičky, takže tyto věci by nebylo nutné zahrnovat do projektu.
Inspirací mi byl park v Ostravě a hlavně Havířově, který je velmi jednoduchý, ale promyšlený. V Třinci vytvořili překážky ze dřeva. Na plochu v Hustopečích bych použila především tento návrh. Doplnil by přírodní okolí.

Odhadované náklady

80000 Kč

Umístění

Travnatá plocha u ulic U Vodojemu a Dlouhá

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

METEO FARMA HUSTOPEČE

Vybudování modulárního, otevřeného systému profesionálních meteostanic v katastru města, s hlavní meteostanicí umístěnou v mandloňových sadech a vedlejší umístěnou v centru města.

Více »