Discgolfové hřiště je hotové a přivítalo první oficiální turnaj

2. 12. 2022

Participativní rozpočet podpořil v Hustopečích vybudování discgolfového hřiště. Projekt, který podal Vít Fojtlík, byl úspěšně zrealizován v říjnu loňského roku. Téměř okamžitě se hřiště stalo vyhledávaným místem v Hustopečích. Letos v listopadu se zde uskutečnil první oficiální turnaj za podpory discgolfového klubu v Kobylí.
Zatímco v Hustopečích se oficiální klub teprve formuje, v Kobylí už funguje několik let. „U nás máme hřiště od roku 2016, takže jsme trochu napřed. Jsme registrovaní jako zapsaný spolek, hráči se u nás registrují, platí poplatky, prostě klasický sportovní klub. A protože k nám jezdí i hráči z Hustopečí, rozhodli jsme se je podpořit a uspořádat takový menší přátelák, abychom to tu pomohli nastartovat. A povedlo se to skvěle, máme tu i osm hráčů ze Slovenska, takže je to v podstatě mezinárodní turnaj,“ smál se tajemník kobylského discgolfového klubu Vlastimil Janda.

Na turnaj do Hustopečí se sjela padesátka amatérských hráčů i několik zájemců, kteří discgolf hráli poprvé. Cílem hry je, podobně jako v golfu, trefit koš co nejmenším možným počtem hodů. Vhodný pro všechny věkové kategorie, jak jsme se při turnaji přesvědčili.

Každé discgolfové hřiště je jiné, to hustopečské překvapilo přihlášené hráče svou propracovaností. „Máte velmi pěkné hřiště, hodně technické. Koše jsou rozmístěné mezi stromy tak, aby musel hráč přemýšlet, kudy hodit disk, jak vytvarovat dráhu. U nás v Kobylí je hřiště víc otevřené, ale zase náročnější na sílu,“ srovnával Janda.

Na discgolfovém hřišti na Křížovém kopci je možné hrát kdykoliv a pokud nemáte disky, je možné si je zapůjčit na Turistickém informačním centru. Můžete tak potrénovat na další organizovaný turnaj. -nov-

Sdílejte článek s ostatními!
Facebook
Twitter
Email

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další aktuality