HLASOVAT PRO JEDNOTLIVÉ NÁVRHY MŮŽETE ZDE

NÁZEV: Umělé zavlažování pro kvalitnější sportování převážně mládeže a snadnější správu městského majetku

MÍSTO REALIZACE: fotbalové hřiště TJ Union Děčín – Teplická 362, Děčín 9

KRÁTKÝ POPIS: Realizace umělé závlahy na fotbalovém hřišti, kde hrají a trénují 4 družstva mládeže a jeden oddíl mužů. Umělá závlaha zjednoduší správu majetku a zároveň zvýší úroveň hřiště.

ODŮVODNĚNÍ: V tuto chvíli závlaha probíhá na základě 2 „kačen“, které se cca po 30 minutách přesunují na jiné místo. Celkem je 9 stanovišť na polovině hřiště a tak jeden kvalitní postřik hřiště vyjde časově na 4,5h. Současný správce oddílu má své zaměstnání a v klubu pracuje v odpoledních hodinách a není tak zejména v letních měsících možné zabezpečit kvalitní závlahu ráno a večer. Realizace umělé závlahy tuto činnost velmi zjednodušuje. Realizace celého systému by nám měla pomoci také v odvodnění části hřiště, kde se nám v jedné části hromadí spodní voda ze sídliště a v současné době tuto situaci řešíme přečerpáváním do systému nádrží.

POPIS: Realizaci umělé závlahy realizují specializované firmy, které mají s touto činností bohaté zkušenosti. Po jednáních jsme obdrželi rozpočet na částku cca 300 tis. Kč. Dále bude potřeba zajistit nákup silnějšího čerpadla a zapojení celého systému do drenážních jímek, které jsou nyní na místě instalovány.

PŘEDPOKLÁDANÉ NÁKLADY: cca 500 tis. Kč, 300 tis. Kč realizace + další náklady (čerpadla, zapojení systému atd)