Workoutové hřiště v Želenicích

Výstavba nového volně přístupného workoutového hřiště. Jedná se o hřiště na komplexní posilování s váhou vlastního těla. Hřiště mohou využívat žáci základní školy, ale i občané města všech věkových kategorií.
V realizaci
2019
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Jedná se o workoutové hřiště, které je pozinkované a lakované, čímž je zaručena jeho trvanlivost. Nevyžaduje žádnou další údržbu. Pozinkovaný a lakovaný povrch mají lepší vlastnosti z hlediska skluzu, takže nerez nedoporučuji. Všechny prvky je možné dynamicky propojit, lze na něm tedy efektivně přejít z klasického workoutu k bar freestylu. Klasický čtvercový půdorys s bradly lze volně rozšířit o další prvky, jako jsou minirack či některá ze speciálních lavic. Hřiště může obsahovat např. Tyto prvky: 3x stojna standard 2x stojna dlouhá 1x žebřiny, 01x noha s hrazdou dlouhá – spiderleg, 1x noha s hrazdou krátká – spiderleg, 5x hrazda, 01x dvojitá hrazda, 01x multifunkční hrazda, 01x monkey bar, 01x wing – krátké nakloněné žebřiny 3x bradlo1x, designová lomená hrazda (2ks), 1x držák na kruhy, dopadová plocha tartan, pod kterým je beton.

ODŮVODNĚNÍ: Kvalitní a profesionálně provedené workoutové hřiště v Želenicích chybí. Sídliště s tak vysokým počtem obyvatel celkově postrádá sportovní příležitosti. Řešením může být workoutové hřiště, které má pozitivní vliv na kvalitu života především dospívajících v okolí, protože nabízí nejzdravější způsob posilování a vede cvičence k produktivnějšímu životnímu stylu. Zjednodušuje sociální začlenění, je využitelné nepřetržitě a dostupné všem. Je vhodné i pro hendikepované a seniory. Fenoménu Streetworkout se daří odlákat dospívající od počítačů a drog a přivést je ke sportu. Rovněž přispívá k potlačení nežádoucích vlivů, prokazatelně snižuje kriminalitu. V neposlední řadě zkulturňuje okolí a zvyšuje popularitu zastupitelů u občanů.

Odhadované náklady

500000 Kč

Umístění

Pozemek 2889/1 v majetku města Děčína, betonový plácek pod oválem u Lesoparku Bažantnice