Prořezání výhledu na Sněžnické vyhlídce - Tvoříme Děčín

Prořezání výhledu na Sněžnické vyhlídce

Prořezat a zkrátit stromy, aby bylo vidět. Instalovat dřevěné zábradlí.
Realizované
2018
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Aktualizace ke dni 12.07.2019: Město Děčín a jeho příspěvková organizace Lesní úřad Děčín dokončily projekt, který uspěl v hlasování v květnu letošního roku v rámci participativního rozpočtu Tvoříme Děčín 2018. Realizace návrhu vykouzlila neobvykle pěknou podívanou do Labského kaňonu. Při troše štěstí na lepší počasí dohlédnete až na známou rozhlednu Děčínský Sněžník. Okolí Sněžnické vyhlídky bylo komplet prořezáno, některé stromy byly pokáceny, aby se otevřel výhled na Sněžník. Místo bylo osazeno lavičkou, stolem a zábradlím z děčínské truhlářské dílny Jana Hnilici. V blízkosti vyhlídky byla umístěna dřevěná cedule, která na místo upozorňuje z nedaleké cesty. Pro výrobu dřevěných prvků bylo použito dřevo z místních lesů. Projekt Prořezání Sněžnické vyhlídky v hlasování podpořilo 332 osob a náklady na jeho realizaci činí 100 000 Kč. Z nedalekého lesoparku Kvádrberk můžete dojít k tomuto nově objevenému klidnému místu s úžasným výhledem, hned vedle na Vás čeká nedávno opravená Labská stráž, tzv. Elbwarte.

Vyřezání náletů a zaříznutí korun stromů tak, aby vyhlídka plnila svůj účel. Zároveň instalace dřevěného zábradlí, abychom vyhlídku zabezpečili.

ODŮVODNĚNÍ: Jedná se o turistické místo, které je vhodné k navštívení při cestě na opravenou Labskou stráž. Místo je zarostlé a není vidět nikam, krom korun stromů. Je to tam zpustlé.

Odhadované náklady

100000 Kč

Umístění

Ostatní návrhy