Dětské hřiště na Škrabkách

Reaguji na nedostatek vyžití pro děti v blízkosti městské části Škrabky. Městská část Škrabky je od centra Děčína vzdálena zhruba 2 km. V blízkosti této městské části se nenachází žádné dětské hřiště pro malé děti. V minulosti bylo malé vyžití na zahradě u restaurace Za větrem, ta ale ukončila svou činnost a nyní není pro mladé rodiny místo, kde by se mohly děti vyžít či socializovat. Zhruba 300 m od bývalé restaurace Za větrem se nachází svépomocí vybudované hřiště primárně určené pro sportovní vyžití větších dětí či dospělých. V současnosti se do této městské části stěhuje více mladých rodin a dochází k výstavbě rodinných domů, ale v docházkové vzdálenosti se nenachází žádné dětské hřiště pro malé děti a maminky tak musejí vždy sedat do auta a popojíždět na vzdálenější místa.
Čeká na posouzení realizovatelnosti
2020
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Navrhuji proto výstavbu menšího dětského hřiště lesního charakteru, případně takového, aby odpovídalo svým vzhledem charakteru lesoparku, který část Škrabky obklopuje. Jako příklad takového vzhledu bych uvedla dětské hřiště v dolní části lesoparku pod Stoliční horou či hřiště na Palouku, které je sice vzdušnou čarou nemnoho vzdálené, ale pěší cestou musíte z části Škrabky překonat velké převýšení, což je s malými dětmi bez kočárku velmi obtížné. Osobně bych se nebránila ani originálnímu vzhledu dětského hřiště, který by do této části přitáhl jistě mnoho návštěvníku jako atrakce.

Odhadované náklady

160000 Kč
Pozn.: Jako podklad pro cenovou kalkulaci jsem využila internetu, kde jsem vyhledala firmu, která se zabývá dodáním a výstavbou dětských hřišť. V tomto případě se jedná o firmu Flora se sídlem v Brně. Jsem si ale jistá, že by se pro tuto realizaci našla jiná, místní firma nebo se sídlem v Ústeckém kraji a město Děčín by tak mohlo pomoci místním podnikatelům. Předpokládaná cena realizace je 160 000,- Kč. Náklady na údržbu jsou asi 3000,-/měs. Nebo jednorázově při opravě poškozených částí.

Umístění

Škrabky
Vytipované lokality:
1. Na místě stávajícího hřiště blízko konečné autobusu č. 214 u hřbitova Škrabky (viz obrázek)
2. Na křižovatce ulic Pastýřská a Červený Vrch částečně v zalesněné oblasti avšak stále ještě s dostatkem slunečního svitu (viz obrázek)
3. Přímo u silnice Bělská, která vede do městské části Škrabky po trase autobusu č. 214, na místě se nachází také malý svah, který v zimě slouží dětem k bobování v blízkosti soukromých zahrádek (viz obrázek)
4. Mezi ulicemi V Jámě a Pastýřská louka navazující na Červený vrch, v minulosti tato lokalita přicházela v úvahu pro výstavbu dětského hřiště, z jehož realizace ovšem sešlo. (viz obrázek)

Uvádím zde tyto vytipované lokality, které se mi z mého laického pohledu zdály vhodné pro výstavbu dětského hřiště lesního charakteru. Je možné, že po posouzení odborníkem, by se některá z těchto lokalit musela vyloučit. Dále je nutné zjistit, zda jsou tyto pozemky v majetku města. Uvádím zde tyto jako příklady

Posouzení realizovatelnosti

z předložených návrhů na umístění dětského hřiště navrhujeme pozemek p.č. 92/4 k.ú.Podmokly. Odhadovaná cena na malé hřiště (cca 3- 4 herní prvky) a úprava dopadových ploch 400 tis. Realizovatelnost : ANO

odbor komunikací a dopravy

Pokud se bude jednat o pozemky v majetku města, realizovatelnost: ANO.

Odbor místního hospodářství

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy