První projekt zrealizován – Prořezání Sněžnické vyhlídky

17. 12. 2018

Město Děčín a jeho příspěvková organizace Lesní úřad Děčín dokončily první projekt, který uspěl v hlasování v květnu letošního roku v rámci participativního rozpočtu Tvoříme Děčín 2018. Jedná se o Prořezání Sněžnické vyhlídky, kterou nyní můžete navštívit a kde Vás čeká nově otevřený krásný výhled.

I teď v zimních měsících se můžete vydat z Děčína na krátký výlet, kde realizace návrhu vykouzlila neobvykle pěknou podívanou do Labského kaňonu. Při troše štěstí na lepší počasí dohlédnete až na známou rozhlednu Děčínský Sněžník. Okolí Sněžnické vyhlídky bylo komplet prořezáno, některé stromy byly pokáceny, aby se otevřel výhled na Sněžník. Místo bylo osazeno lavičkou, stolem a zábradlím z děčínské truhlářské dílny Jana Hnilici. V blízkosti vyhlídky byla umístěna dřevěná cedule, která na místo upozorňuje z nedaleké cesty. Pro výrobu dřevěných prvků bylo použito dřevo z místních lesů. Projekt Prořezání Sněžnické vyhlídky v hlasování podpořilo 332 osob a náklady na jeho realizaci činí 100 000 Kč.

Z nedalekého lesoparku Kvádrberk můžete dojít k tomuto nově objevenému klidnému místu s úžasným výhledem, hned vedle na Vás čeká nedávno opravená Labská stráž, tzv. Elbwarte.

Děkujeme navrhovateli panu Tomáši Brčákovi za skvělý nápad.

Sdílejte článek s ostatními!
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Další aktuality