Autor návrhu: Nataniel Mansfeld

Popis návrhu: Řada odpočinkových míst v Turnově prochází v posledních letech revitalizací, stávají se ještě příjemnějšími a místní i turisti tu rádi tráví volný čas. Jedním z těchto oblíbených míst je „central park“ či „červený park“, zkrátka park za letním kinem. Ten, stále v probíhající rekonstrukci, už v roce 2017 dostal nové herní a pohybové prvky pro mládež. Pro jeho ještě větší využití a pohodu navrhujeme do parku nainstalovat pítko na čerstvou vodou. Turnov patří mezi Zdravá města, a podporovat pitný režim a přátelská posezení je zdravé!

Pítko máme v Turnově na náměstí, kde je na skvělém strategickém místě, více pítek je ovšem jen ku prospěchu věci. Pítko na vodu je vhodné takové, ze kterého se dá pitná voda načepovat do láhve na cestu. Součástí některých pítek je i miska na vodu pro psy, přimlouváme se tedy za tento typ. Umístění pítka neurčujeme v našem projektu nijak konkrétně, záleží na technických možnostech.

V návrhu došlo z bezpečnostních důvodů i nesouladu s projektem parku ke změně a do hlasování půjdu návrh Pítko do parku (bez griloviště). 

Umístění návrhu: centrální park u letního kina

Předpokládané náklady: 40.000 Kč

Gril a pítko do parku