Samoobslužné cyklo-boxy na vlakovém nádraží Zbraslav

Bohužel vlakové nádraží nedisponuje prostorem pro uzamčení kol. Uzamykatelné boxy na kolo by nabídly bezpečnou úschovu a alternativní možnost dopravy obyvatelům Zbraslavi do centra Prahy. Navrhuji umístit v prostoru nádraží Zbraslav  uzamykatelné boxy na kola (lze použít také pro kočárek, koloběžku). Jednalo by se o set 4 samoobslužných uzamykatelných boxů (kapacita 8 kol), které kolo zcela uzavřou a ochrání i před deštěm.
Nerealizovatelné
2019
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Po dohodě s navrhovatelem byl z důvodu koncepčního řešení celého prostoru vlakového nádraží, jehož pozemky jsou ve vlastnictví Českých drah a budova ve vlastnictví SŽDC, tento projekt stažen.
Vybavení nádraží potřebnou infrastrukturou by mělo v budoucnu být řešeno v rámci spolupráce SŽDC a hlavního města.

V posledních letech výrazně vzrostla doprava na přístupových komunikacích do  Prahy, a tím se velmi zkomplikovalo každodenní dojíždění obyvatel Zbraslavi do práce nebo do školy.

MČ Praha – Zbraslav sice disponuje vlakovou stanicí, nicméně její napojení na infrastrukturu MHD a centrum Zbraslavi je nedostatečné. V nedávné době byl přes most Závodu Míru vyznačen pruh pro cyklisty, který napojuje Zbraslav na páteřní cyklostezky a také na vlakové nádraží.

Předpokládané náklady: 400.000,- vč. DPH

Autor návrhu: Martin Růžička

Odhadované náklady

400000 Kč

Umístění

Vlakové nádraží Praha-Zbraslav.