Příměstské letní tábory i pro děti s postižením

Navrhuji dotování asistentů pro děti se speciálními potřebami na příměstských táborech, aby mohly i ony trávit léto stejně jako jejich vrstevníci.
Čeká na posouzení realizovatelnosti
2020
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Město nabízí mnoho aktivit pro děti, seniory, kulturní vyžití, chybí tu ale možnosti pro děti s postižením – speciální školka a příměstské tábory, které by vzaly i děti s postižením.

Navrhuji dotování asistentů pro děti se speciálními potřebami na příměstských táborech, aby mohly i ony trávit léto stejně jako jejich vrstevníci. Tyto děti jsou trochu odlišné, ale také se chtějí v rámci jejich možností učit novým věcem a rády se zapojí do dětského kolektivu.

Provozovatelé příměstských táborů by byli ochotni přijmout případně až 2 děti na turnus kde je celkem 20 dětí / až 3 děti na 30 dětí. Omezení by nemělo být pouze na příměstské tábory organizované pouze v našem dvojměstí, ale i v okolních městech (ne každý provozovatel bude ochoten děti přijmout, jsme limitovaní kapacitně kolik dětí s potřebami na počet „zdravých“ dětí je možné přijmout).

Pozn.: Předběžná kalkulace: 1 Asistent /1 dítě/5 prac. dní > 5.600 Kč + náklady spojené s administrativou navíc pro danou instituci a za školení typu Bezpečnost práce, požární prevence, atd.

Odhadované náklady

300000 Kč

Umístění

Brandýs nad Labem – Stará Boleslav a okolí