Příměstské letní tábory i pro děti s postižením

Navrhuji dotování asistentů pro děti se speciálními potřebami na příměstských táborech, aby mohly i ony trávit léto stejně jako jejich vrstevníci.
Realizovatelné
2020
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Město nabízí mnoho aktivit pro děti, seniory, kulturní vyžití, chybí tu ale možnosti pro děti s postižením – speciální školka a příměstské tábory, které by vzaly i děti s postižením.

Navrhuji dotování asistentů pro děti se speciálními potřebami na příměstských táborech, aby mohly i ony trávit léto stejně jako jejich vrstevníci. Tyto děti jsou trochu odlišné, ale také se chtějí v rámci jejich možností učit novým věcem a rády se zapojí do dětského kolektivu.

Projekt by financoval asistenty na týdenní tábor cca pro 50 dětí. Provozovatelé příměstských táborů by případně byli ochotni přijmout 2-3 děti na turnus. Omezení by nemělo být pouze na příměstské tábory organizované jen v našem dvojměstí, ale i v okolních městech (ne každý provozovatel bude ochoten děti přijmout, jsme limitovaní kapacitně kolik dětí s potřebami na počet „zdravých“ dětí je možné přijmout).

Odhadované náklady

300000 Kč

Umístění

Brandýs nad Labem – Stará Boleslav a okolí

Nejnovější návrhy