Polabská kavárna

Místo jako stvořené k odpolednímu odpočinku na levém břehu Labe v blízkosti budoucího skateparku. Kavárna vzniklá přestavbou lodního kontejneru bude kromě relaxace u chutných nápojů poskytovat i místo pro konání kulturních událostí (koncertů, výstav, sportovních závodů…). Dále poslouží jako technické zázemí skateparku, které je pro jeho kvalitní údržbu nezbytné. Sportovci si zde navíc budou moci půjčit potřebné sportovní vybavení.
Čeká na posouzení realizovatelnosti
2020
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

V loňském ročníku PRima nápad 2019 a v letošním ročníku středočeského participativního rozpočtu Můj kraj 2020 jsme získali peníze na stavbu skateparku, jehož realizace je plánována na konec roku. Nyní přicházíme s nápadem multifunkčního objektu kavárny.

Kavárna vzniklá přestavbou skladového kontejneru. Vnější vzhled objektu bude upraven v moderním jednoduchém stylu. Vnitřní přestavba bude podléhat nárokům kavárny. Objekt bude vybaven bočním výdejním okénkem a jeho vnitřní prostor bude příčkami rozdělen na několik části. Z důvodu umístění objektu u řeky bude kontejner upraven, tak aby byl snadno přemístitelný, pokud by nastalo nebezpečí velkých povodní.

Objekt bude kromě občerstvení návštěvníků plnit i řadu dalších funkcí:

  • místo konání venkovních hudebních vystoupení, uměleckých výstav a skateboardových závodů
  • zázemí přilehlého skateparku, kde bude možné ukládat potřebné nářadí a další věci související s jeho provozem
  • půjčovna sportovního vybavení pro začínající i nevybavené sportovce (skateboardy, helmy, chrániče…).

O provoz a správu kavárny v majetku města se postará spolek Space Club z.s.

Odhadované náklady

500000 Kč

Umístění