Place 4 Plejs

Unikátní záchytný bod pro děti a mládež v mini-parčíku “Nad promenádou”. Klub Plejs se zaručí za správné fungování objektu a zároveň se bude snažit zamezit rizikovému trávení volného času mládeže.
Realizovatelné
2020
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Od tohoto roku se v Brandýse nad Labem – Stará Boleslav, rozjel projekt s názvem Plejs Brandejs (www.facebook.cz/plejsbrandejs), který má dohlížet na rizikové chování během volného času dětí a mládeže a začít mu zamezovat – ukazovat dětem, že se čas dá trávit i jiným způsobem, než popíjením, kouřením a zevlováním.

Přicházím s návrhem umístění vybaveného, zatepleného kontejneru do prostor “Nad promenádou” v mini-parčíku u vyústění cyklostezky v ulici Na Celné/Jiskrova. V současné situaci totiž nemáme žádné vhodnější prostory, kde by se děti cítili pohodlně, docházíme pouze do kanceláře či to střídáme s terénní prací po Brandýse – Boleslavi. V teplém a hezkém počasí je příjemné být venku, ale až nastanou deště a zima, bude potřeba někam schovat hlavu.

Projekt PLEJS je věnován dětem ve věku 6-26 let na území města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav. V projektu jsou dva pracovníci – sociální pracovník a terénní pracovník. Obě služby zahrnují práci s dětmi a mládeží (poradenství, pomoc s přípravu do školy, sociálně aktivizační službu, primární protidrogová prevence). Projekt je financován městem Brandýs nad Labem a podpořen Krajem, otázka nákladů na provoz je tedy prozatím vyřešena.

Kontejner je zateplen a plně vybaven, včetně sociálního zařízení. Inspirujeme se organizací Jahoda, která své úspěšné fungování praktikuje již dvacet let na území Praha – Černý most. Jedna jejich metoda je právě umístěný kontejner uprostřed louky, kde se mohou scházet s dětmi, kde mohou hrát hry, řešit jejich potíže v životě, se školou, bavit se s nimi, či jen zkrátka s nimi být. A protože v našich silách je zatím jen nabídnout své služby dětem na ulici ve formě popovídání si, potřebujeme záchytný bod, který bychom mohli prezentovat veřejnosti a zároveň poskytnout jistotu osloveným, že nás v umístěném kontejneru mohou najít v určité otevírací době.

Pokud budeme okolí ukazovat, že jen nemluvíme do větru, ale můžeme disponovat prostory, kde se mohou děti scházet, vybudujeme si větší důvěru a zároveň můžeme zajistit shlukování dětí na jednom místě a tím podpořit smysluplné trávení času. A hlavně ukážeme, že projekt, o který má město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav zájem, má smysl.

Odhadované náklady

500000 Kč

Umístění

Miniparčík u vyústění cyklostezky v ulici Na Celné/Jiskrova.

Nejnovější návrhy