Cimrmanův Čakovický prak – dětské hřiště

Ano, i do našeho města zavítal velikán Jára Cimrman v rámci hry Akt. Nesčetní tvůrci a herci jdou stále po stopách jeho génia. Mnozí z nich v Brandýse bydleli nebo bydlí, někteří tu vyučovali nebo jinak působili v našem souměstí. Bylo by nám ctí mít ve městě památku spojenou s Divadlem Járy Cimrmana a autorů „jeho“ her, pana Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka. Ve hře Akt je zmiňován Čakovický prak, ze kterého český génius v Brandýse nad Labem vystřelil projektil na městskou část Praha – Čakovice.
V realizaci
2021
Sdílet:

Prak ve formě dětského hřiště by byl umístěn v Central parku a namířen na Čakovice. Po jeho stranách by byla dvě kola nesoucí jména her Divadla Járy Cimrmana. Použito bude převážně dřevo. Cenový odhad zahrnuje ukotvení, výrobu celého praku včetně houpačky a vypálení jmen do kol.

Městská část Praha – Čakovice přislíbila zhotovení dolíku s projektilem a označení místa dopadu. Vše by opatřila cedulí, která by odkazovala na Brandýs nad Labem. Tím bychom obsáhli celou část příběhu.

Jistě by tak vznikl zajímavý turistický cíl a uctili bychom tím naše významné občany. Sám pan Smoljak v Brandýse nad Labem vyučoval na gymnáziu a dodnes zde bydlí pan Petr Brukner, který souhlasil se slavnostním odhalením v případě, že se projekt bude realizovat.

Odhadované náklady

400000 Kč

Umístění

V Central parku, park bude namířen na Čakovice

Posouzení realizovatelnosti

Nejnovější návrhy