Čakovický prak

Jak jistě všichni dobře víte, Jára Cimrman byl jedním z největších českých dramatiků, básníků, hudebníků, učitelů, cestovatelů, filozofů, vynálezců, vědců, kriminalistů a sportovců své doby. Jeho stopa prokazatelně ulpěla i v našem městě, odkud vystřelil projektil směrem k Čakovicím svým legendárním Čakovickým prakem. Naším cílem je tuto událost vyzdvihnout a vzdát tak hold tomuto našemu velikánu.
V realizaci
2020
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Sestava je objednána, instalace proběhne v 1. polovině roku 2022.

Dřevěný prak v reálné velikosti cca. 2 x 4 x 3 metry (šířka, délka, výška – provedení z masivního dřeva) bude umístěn v oblasti odkud pravděpodobně vystřelil a to shodou okolností v nově revitalizovaném Central parku pod nemocnicí.

Jeho konstrukce bude kromě připomínky oné slavné události také sloužit jako herní prvek pro naše nejmenší a to jako houpačka. Bude opatřen pamětní deskou s odkazem na událost, mistra samotného i členy divadla Járy Cimrmana.
Městská část Praha – Čakovice po případné instalaci praku a propočítání trajektorie střely zbuduje památník i v místě dopadu projektilu a připojí se tak k našemu projektu.

Na závěr. Rádi bychom v našem městě viděli pamětní místo Járy Cimrmana a tvůrců a herců jeho divadla. Brandýs nad Labem, jak jistě víte, je v seminářích často zmiňován. Sám pan Smoljak v Brandýse nad Labem vyučoval na gymnáziu a dodnes zde bydlí pan Petr Brukner, který souhlasil se slavnostním odhalením, v případě, že se projekt bude realizovat.

Odhadované náklady

400000 Kč

Umístění

Central park Brandýs nad Labem.

Nejnovější návrhy