Brandejsko-boleslavské stolky & židle

Projekt Brandejsko-boleslavské stolky & židle je projekt malého měřítka, ale velkého dopadu. Slouží k zlepšování veřejných prostranství, ve kterých se nenachází dostatečné možnost posezení či k zobytňování doposud nevyužitých míst v našem dvojměst.
Čeká na posouzení realizovatelnosti
2020
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Projekt Brandejsko-boleslavské stolky & židle je inspirován obdobným projektem fungujícím již 5. sezonu na území Hlavního města Prahy. Jedná se o projekt, který má za cíl oživit místa ve městě umístěním mobiliáře (stolků a židlí), které jsou určeny pro všechny občany. S mobiliářem lze volně hýbat, a tm pádem vytvářet stoly pro větší společnost.

Celý projekt funguje na bázi zápůjček mobiliáře lokálním správcům. Správci či jiné subjekty stolky a židle ráno uklízejí či zamykají, rovněž je udržují v čistotě a hlídají bezvadný stav mobiliáře.

Využit židlí a stolků je nepřeberné. Od posezení s přáteli, přes rychlý oběd v pracovní pauze až po popíjení kávy zakoupené na místních trzích.

Odhadované náklady

285000 Kč
Pozn.: 25 stolků a 100 židlí

Umístění

V současné době se k možnému lokálnímu správcovství přihlásila Brandejská hospoda (umístění židlí na Masarykově náměstí), kavárna Dvě Vrány (umístění židlí na rozšířeném chodníku před kavárnou). Potenciální zájem projevila Kavárna Kris Kros (umístění židlí na prostranství před OD Labe), Kavárna a dárky Na Náměstí (umístění mobiliáře na Mariánském náměstí).
Dalším vhodným prostorem je chodník před Kočárovnou, zámecké nádvoří, Panská zahrada apod.