2 MILIONY NA VÁŠ PRIMA NÁPAD

3. 1. 2018

Máte PRima nápad, co vybudovat a zlepšit v našem městě? Ať už je váš nápad jakýkoliv, třeba dostanete možnost jej realizovat. Vedení města přichází s tzv. participativním rozpočtem, kde o použití určitých peněz rozhodují sami občané.

Jak to vlastně celé funguje? Můžu opravdu přijít s jakýmkoliv nápadem a kdo pak rozhoduje, co se zrealizuje? Zjednodušeně řečeno, radnice vyčlení část peněz z ročního rozpočtu, občané přijdou s nápady, co vylepšit, postavit, zrealizovat, a o těch nápadech pak hlasují opět sami občané. Samozřejmě se ale musí splnit určitá pravidla.
V Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi se v prvním ročníku na návrhy uvolní 2 milióny korun, přičemž maximální náklady na jeden projekt nesmí přesáhnout 500 000 Kč. Především však musí být návrh realizovatelný a hlavně musí mít přínos pro město a jeho občany.
Na jaře proběhne komunikační kampaň PRima nápad, v rámci které se veřejnost seznámí s detailními pravidly a časovým harmonogramem. Do konce dubna bude možné podávat návrhy a poté budeme informovat veřejnost již o jednotlivých projektech. Na podzim pak proběhne on-line hlasování našimi občany.

Participativní rozpočet umožňuje občanům realizovat takové projekty, které považují za pro ně důležité. Často si lidé přejí úpravy veřejných prostor a zeleně, prvky určené k trávení volného času, ale objevují se i „měkké“ projekty typu vzdělávání, slavností či sousedských setkávání.

Sdílejte článek s ostatními!
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Další aktuality