PRIMA NÁPAD PRÁVĚ STARTUJE

23. 2. 2020

Během března mohou občané Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi opět podávat návrhy, co ve městě vylepšit, postavit či zrealizovat. Na oficiální první ročník programu PRima nápad radnice vyčlenila o půl milionu korun více než loni. Letos tak participativní rozpočet disponuje částkou 2,5 milionu korun. Z loňského pilotního projektu vzešly čtyři vítězné projekty, které se již realizují.

Brandýský skatepark, ovocné sady, workoutová stezka ve Staré Boleslavi nebo dětské a workoutové hřiště u Královického rybníku, to jsou projekty, které si získaly v rámci nultého ročníku PRima nápadu sympatie občanů a město poskytne finance na jejich realizaci.

Máte dokonce ještě lepší nápad, než měli loňští vítězové? Sem s ním. Projekt PRima nápad právě startuje. Návrhy můžete podávat do konce března, a to přes on-line formulář, e-mailem na adresu primanapad@participativni-rozpocet.cz nebo prostřednictvím podatelny města na jednoduchém formuláři.

Fantazii občanů se přílišné meze nekladou. Navrhnout mohou řešení, jak využít veřejná prostranství, zeleň, jak a kde aplikovat ve městě volnočasové prvky. Nakloněni jsme samozřejmě i takzvaným měkkým projektům typu vzdělávání nebo kulturní akce,“ vysvětluje koordinátorka projektu PRima nápad Anna Dušková. Přijít se zajímavým projektem může každý občan města Brandýsa nad Labem – Stará Boleslav. Maximální náklady na jeden projekt nesmí přesáhnout částku 500 tisíc korun.

Pokud nějaký nosný nápad máte, jste přesvědčeni o jeho přínosu pro město, ale nevíte, jak na to, odborníci z městského úřadu vám s přípravou návrhu ochotně poradí. „Stanovili jsme dva konzultační dny. Jeden pro Brandýs a jeden pro Boleslav. Občané zde mohou s úředníky probrat vše, co je zajímá a s čím si neví rady,“ ubezpečuje Dušková. První konzultační den proběhne na boleslavské radnici v kanceláři místostarosty, a to ve středu 18. března 2020 od 15.00 do 18.00. Brandýští pak budou mít možnost konzultovat svůj projekt v pondělí 23. března 2020 v kanceláři místostarosty na oficiální radnici města (Masarykovo náměstí) taktéž od 15.00 do 18.00.

Posledním termínem pro podávání návrhů na realizaci Vašeho PRima nápadu bude úterý 31. března 2020.

Na posouzení realizovatelnosti projektu a finalizaci přesné podoby návrhů, budou mít odborníci z úřadu města čas do poloviny letošního května. Veřejné hlasování o vítězných projektech pak proběhne od 1. do 14. června 2020.

Sdílejte článek s ostatními!
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email