PRIMA NÁPAD BUDE POKRAČOVAT

14. 12. 2019

Měsíc listopad by ve znamení vyhodnocení pilotního projektu PRima nápadu. Po zvážení všech připomínek, které padly na veřejném setkání a vzešly ze dvou on-line anket, můžeme konstatovat, že „nultý“ ročník se celkově povedl a město bude v projektu pokračovat.
Celková částka, která se v rámci participativního rozpočtu letos rozdělí, se zvýší na 2.500 000,- Kč. Návrhy pro rok 2020 bude možné podávat již od 1. do 31. března.

Pilotnímu projektu se podařilo dosáhnout všech předem stanovených cílů. Veliké díky patří především občanům města, kteří byli velice aktivní. 35 navrhovatelů přihlásilo celkově 43 projektů, z nichž 27 jich mohlo být puštěno do hlasování. Návrhy byly velice dobře zpracované, podmínkami realizovatelnosti jich neprošlo pouze 7, většinou z důvodu finanční náročnosti. Dalších 5 návrhů se přímo protknulo s investičními akcemi městem již chystanými. V přípravě či přímo v realizaci tak již jsou např. květinová výzdoba v centru obou měst, revitalizace rozptylové loučky na Staroboleslavském hřbitově, úprava cesty kolem Vinořského potoka či nabíjecí elektrostanice.

Projekt zasáhl cca 35% obyvatel, hlasovalo 1400 hlasujících, což je více než 10% obyvatel na 15 let. V hlasování zvítězily 4 projekty: Brandýský skatepark, Ovocné sady v centru města, Dětské a workoutové hřiště u Královického rybníka a Cvičební workoutová stezka ve Staré Boleslavi. Na jejich realizaci má teď město čas do konce roku 2020, přesto například u projektu Ovocných sadů již proběhla část realizace, kdy na podzim obyvatelé sázeli ovocné stromy v lokalitě Pod Pampeliškou. Vedení města se také pokusí ujmout některých projektů, které v hlasování dostaly velkou podporu, ale nevešly se mezi vítězné projekty. Již tedy víme, že například přibudou stojany na kola ke třem základním školám ve městě.

Můžeme tedy konstatovat, že celkově se pilotní projekt PRima nápad vydařil a město bude v projektu pokračovat. A tak již můžete promýšlet, co by v našem dvojměstí podle Vás bylo potřeba.

Sdílejte článek s ostatními!
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email