OBČANÉ BUDOU MOCI SAMI ROZHODNOUT O ČÁSTI ROZPOČTU

10. 10. 2017

Brandýs nad Labem – Stará Boleslav se připojí k městům, která mají participativní rozpočet. Lidé tak získají možnost navrhnout konkrétní návrh, jež zlepší život v okolí jejich bydliště. Radnice vyčlení 2 milióny korun.

Projekt PRima nápad je inovativním nástrojem přímé demokracie a umožní občanům ovlivnit podobu města. „V tuto chvíli tvoříme podmínky a způsob hlasování o nejlepších projektech,“ řekla Anna Dušková, koordinátorka projektu. Již teď je jasné, že navrhnout zajímavý projekt budou moci občané starší 15 let. „Participativní rozpočet chceme uvést v život co nejdříve. Počítáme tedy s tím, že již na jaře vyhlásíme konkrétní podmínky a lidé budou moci podávat návrhy, co chtějí za tyto vyčleněné peníze ve městě pořídit.“ Proces Participativního rozpočtu stojí na přímé komunikaci mezi radnicí a občany. O projektech nakonec rozhodne veřejné hlasování.

Brandýs nad Labem – Stará Boleslav je tak dalším městem, které se ubírá cestou spolurozhodování občanů. V celé republice je to nyní teprve 27 měst různé velikosti. „Zapojování obyvatel do tvorby nebo obnovy města, do rozhodování o místech jejich života je správný krok, který vede k získání větších vazeb na místo, kde žijeme,“ dodala Anna Dušková.

Sdílejte článek s ostatními!
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Další aktuality