Na proběhlé dva ročníky jsme se zeptali místostarosty města Petra Soukupa

1. 2. 2021

Město Brandýs nad Labem-Stará Boleslav má za sebou již dva ročníky projektu PRima nápad.
Jaké nápady občanů jsou již hotové a
co je v realizaci? Zeptali jsme se místostarosty města Petra Soukupa.

Jak se daří PRima nápady financované z participativního rozpočtu realizovat?
Většina PRima nápadů z prvního ročníku je již téměř dokončena. Od léta mohou obyvatelé dvojměstí užívat dvě nová workoutová hřiště. V boleslavské ulici Třebízského, kde je profesionální workoutová sestava, a v Brandýse u Královického rybníka. Zde ke konci loňského roku přibyla nová herní věž pro děti, která bude, jakmile počasí dovolí, osazena herními prvky. V listopadu došlo i na výsadbu ovocných stromů v parku u autobusového nádraží ve Staré Boleslavi. Tím skončila druhá etapa projektu „ovocných sadů ve městě“. Na ovocné stromy v Panské zahradě dojde po schválení celkové koncepce „revitalizace zámeckého parku“ odborem památkové péče. Proces realizace Polabského skateparku běží na plné obrátky, a nedojde-li k žádným komplikacím, měl by skatepark vstoupit do fáze výběrového řízení dodavatele a zahájení stavebních prací hned zjara tohoto roku.

Mezi návrhy prvního ročníku PRima nápadu se objevila i řada takových, které město již ve svých plánech zahrnuto mělo. Jak to vypadá s nimi?
Na parkovišti u obchodního domu Labe a u Šipky již čekáme na připojení nabíjecích stanic pro auta, centrum města zvelebuje množství závěsných květinových košů a pyramid. Na opravu chodníku v Brázdimské ulici pod nemocnicí zpracováváme projektovou dokumentaci. Průchod tunýlkem k sadu Pod Pampeliškou byl upraven. Bohužel, vzhledem k majetkoprávním poměrům nelze ošetřit stavebně. Na staroboleslavském hřbitově byla prozatímně upravena rozptylová loučka, která bude kompletně revitalizována v rámci plánované výstavby smuteční síně a kolumbária.

A kdy se začnou realizovat vítězné PRima nápady z podzimního hlasování?
Úřad je nyní v intenzívním kontaktu s navrhovateli vítězných projektů druhého ročníku PRima nápadu a plánuje harmonogram jejich realizace. Díky PRima nápadu budou letos ve městě vysazeny trvalkové záhony, rozmístěny nové cyklostojany, vznikne pumptracková dráha pro děti v Hluchově a také horolezecká stěna ve Výletní ulici. V Central parku a v sadu Pod Pampeliškou se objeví dva hmyzí hotely a po dokončení právě vznikajícího skateparku přibude technické zázemí pro půjčování vybavení. Mám opravdu radost, že má projekt PRima nápad i nadále podporu veřejnosti a zastupitelů města. Občané již mohou pomalu rozmýšlet své další nápady, třetí ročník se blíží.

Další ročník PRima nápadu je těsně před startem, návrhy budou občané moci podávat až do konce května 2021.

Sdílejte článek s ostatními!
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Další aktuality