Cílem jednodenní akce je nabídnout veřejnosti možnost smysluplného naplnění volného času plavbou na lodi směrem k soutoku Labe s Jizerou spojenou s poznáním okolí a podvečerní akcí Knihovny Eduarda Petišky Čtení na Labi. Jedná se o jednorázovou akci, která přispěje k poznání okolí města a k rozšíření povědomí o autorech regionu.  Cílem je propagace regionu, čtení, čtenářství a knih zaměřená na dětskou i dospělou veřejnost spojená s plavbou na lodi.

Plavba po Labi není častou aktivitou v našem městě a ve spolupráci se školkami a školami, knihovnou a dalšími organizacemi nabídne smysluplné využitíí volného času. Dopolední plavba bude nabídnuta školkám, po obědě družinám a pozdní odpoledne bude určeno veřejnosti. Plavba proběhne od komory k Čelákovicím.
V podvečer naváže akce Knihovny Eduarda Petišky a města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav nazvaná Čtení na Labi, brandýskoboleslavská literární noc. V rámci projektu budou představena zajímavá místa našeho dvojměstí, která nejsou obvykle veřejnosti přístupná.  Zde budou číst autoři města a známe osobnosti ukázky z děl regionálních autorů.

Umístění návrhu: Brandýs nad Labem – Stará Boleslav – řeka Labe (od komory k Čelákovicím)

Předpokládané náklady: 61 000,- Kč

Autor návrhu: Michal Kovář

Lodí po Labi