U Královického rybníku se nachází místo, kde bylo původně hřiště a v současné době je tam pouze „plácek“, který nikdo nevyužívá. Jako jediná lokalita v Brandýse nad Labem se pyšní  vzrostlou zelení, která by v parných dnech mohla skýtat stín. 

V této lokalitě není žádné hřiště. Nedaleko vystavená zástavba přihrává představě na hřiště určené jak dětem tak i dospělým. V současné době kdy spolu rodiny tráví méně času by bylo přínosné zapojit do společného cvičení jak rodiče tak i děti najednou. Myslím si, že není důvod trávit tolik času v tělocvičnách nebo posilovnách, když venkovní hřiště nabízejí vyžití  stejnou měrou, možná i přínosnější – člověk je na čerstvém vzduchu, může si zacvičit kdykoliv chce, v kteroukoliv denní dobu a zadarmo. 

Děti, v tomto případě od 3-10 let, jsou celý den buď ve školce nebo ve škole a chybí jim přirozený pohyb, nikým neřízený. Lanová pyramida skýtá spoustu možností jak dětské tělo nejen protáhnout, tak i posílit. A pro starší cca od 12 let do neomezené hranice věku by byla úplně stejná možnost na workoutovém hřišti, které může nabídnout až 17 cvičebních stanovišť.

Podle platných norem ČSN 16630 a ČSN 1177 je potřeba umístit na obě hřiště dopadovou plochu z bezpečnostních důvodů. Navrhuji gumovou bezpečnostní plochu, tato plocha časem proroste trávníkem, dá se prakticky udržovat a nebude vizuálně rušit ráz okolního prostředí.

Jsem přesvědčena, že spojení dětského a workoutového hřiště na jednom místě by bylo velkým přínosem pro zdejší obyvatele a nejen pro ně. 

Umístění návrhu: Brandýs nad Labem – prostor kolem rybníku v Královicích /bývalé hřiště/ by tak mohl opět oživnout. Umístění blízko cyklostezky je skvělou příležitostí, jak si zpestřit výlet na kole.

Předpokládané náklady: 500 000,- Kč

Autorky návrhu: Radka Šimonová a Monika Fantová

Obnova hřiště u Královického rybníku