Vodní pítko v Riegrových sadech

Vybudování zdroje pitné vody v blízkosti takzvané „psí louky“ v Riegrových sadech.
Nerealizovatelné
2021
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Psí louka – plocha pro volný pohyb psů v Riegrových sadech je oblíbeným místem pro venčení a přirozeně se tak stala místem setkávání obyvatel blízkého okolí. Majitelé psů vytváří sousedskou komunitu, která se často váže právě k tomuto místu.

Lidé si často stěžují na chybějící zdroj pitné vody v celém parku. Zejména pak právě na místě, kde pobíhající psi hydrataci potřebují. Není proto neobvyklé, že si lidé nosí misky a vodu v lahvích z domova. Z konverzací s místními jasně vyplývá, že by vodní pítko všichni ocenili.

Navrhuji zbudování pítka v blízkosti „psí louky“ v Riegrových sadech. Blízkost servisního objektu v majetku Prahy 2 by mohla napomoct ke snadnému napojení na vodovodní řád a celá instalace by se mohla obejít bez velkých zásahů do prostředí parku. Cena samotného pítka se pohybuje kolem dvaceti tisíc korun.

Odhadované náklady

50000 Kč

Umístění

Riegrovy sady

Nerealizovatelné

Zdroj pitné vody (vodní pítko) bude v daném místě vybudován v rámci plánované investiční akce "Revitalizace části parku v Riegrových sadech nad ul. Vozovou". V současné době probíhá výběrové řízení na zhotovitele stavby a realizace by měla započít ještě v roce 2021.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

Městský holubník pro Dvojku

Projekt Obecní holubník nabízí etické řešení regulace holubí populace ve městě. Myslíme si, že naše civilizace již dospěla tak daleko, že i holubi mohou žít s námi a nemusíme je trávit, střílet nebo dávat do plynu.
Nabízíme komplexní řešení udržitelné regulace holubů, založené na třech pilířích:
1. Znalosti holubů jako živočišného druhu a dynamice holubí populace.
2. Historické souvislosti soužití holubů a lidí.
3. Komunikaci s veřejností a osvětě.

Více »