STARTUJE 1. ROČNÍK PARTICIPATIVNÍHO ROZPOČTU PRAHY 2

28. 7. 2021

Městská část Praha 2 vyhlašuje pilotní program participativního rozpočtu. Občané se tak budou moci podílet na rozvoji své městské části. Sami budou projekty navrhovat a o jejich podpoře rozhodovat hlasováním. Radnice na projekt vyčlenila prostředky v souhrnné výši až 5 milionů korun.
Pilotní program participativního rozpočtu pod názvem Dobrý nápad pro Dvojku startuje již tuto neděli 1. srpna 2021. Program je dalším krokem vedoucím k širšímu zapojení občanů do rozvoje městské části. Přispívá také k sousedskému dialogu mezi občanem a radnicí.

Samotný program bude mít několik fází. Jednotlivé návrhy bude úřad městské části posuzovat z hlediska realizovatelnosti. Následovat bude prezentace realizovatelných autorských návrhů a vyvrcholením procesu pak hlasování občanů o tom, které návrhy mají být z peněz participativního rozpočtu uskutečněny. Realizační fáze vítězných projektů je pak plánována od druhého čtvrtletí příštího roku.
Veškeré informace týkající se zapojení do participativního rozpočtu naleznou zájemci zde, na webových stránkách participativního rozpočtu nebo na webových stránkách městské části.

Sdílejte článek s ostatními!
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další aktuality