Návrh č. 3 Víceúčelové hřiště pro kolektivní hry Kosmická

Záměrem návrhu je vybudování víceúčelového dětského hřiště ve vnitrobloku mezi ulicemi Kosmická, Horčičkova a na severní straně ulice Mendelova. Případně náhradní prostor v ulici Arkalycká.
Čeká na posouzení realizovatelnosti
2020
Autor: Václav Pešata
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Už delší dobu se lidí žijící s dětmi v oblasti Kosmické ulice potýkají s problémem,kde provozovat s dětmi neorganizovaný sport.Zkrátka si není kam jít s dětmi kopat.Školní hřiště jsou uzavřená a nejbližší podobné hřiště je mezi ulicemi Opatovská a Černockého.Je to na přesun s dětmi daleko,kromě toho přes poměrně frekventované silnice.Navrhuji tedy vybudování víceúčelového sportovního hřiště v léta neudržovaném parku v Kosmické ulici,v mapě označené Náměstí Kosmonautů,parcelní číslo 1209/1.V tomto prostoru je v horní částí prostranství s povrchem z dlaždic,který dříve sloužil jako hřiště místním dětem.Celá léta se o něj nikdo nestará a celkově jde o chátrající oblast.Druhé místo které by se dalo pro výstavbu hřiště využít, je prostor o kousek níže,u betonové zídky. Třetím místem které by přicházelo v úvahu,je parcela 1209/58 v Arkalycké ulici, naproti prodejně Happy ZOO.
Hřiště by mělo být oploceno buď pevným plotem nebo dřevěným bedněním,osazeno brankami se sítěmi pro malou kopanou,přípsdně brankami menšími o rozměrech cca 130×100. Ideálním povrchem je umělá tráva, případně tartan.V této oblasti vyrůstá aktuálně velké množství dětí,tak jako tomu bylo v době „silných“ ročníků narozených cca v letech 1980-1990. Není pochyb o tom že hřiště s danými pravidly,bezpečným vybavením a udržovaným prostorem by bylo hojně využíváno a přispělo by k rozvoji pohybové aktivity místních dětí.

Odhadované náklady

1450000 Kč

Umístění

Kosmická ulice,náměstí Kosmonautů,Arkalycká ulice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy