Návrh č. 5 Multifunkční kuličkové hřiště v ulici Chalupkova

Vytvoření nového multifunkčního kuličkového hřiště v místě bývalého dětského hřiště v ulici Chalupkova. Kromě samotných drah na kuličky by na tomto hřišti byly umístěny další herní prvky – úchyty na lezení po svahu kuličkového hřiště či integrovaná skluzavka tak, aby toho hřiště bylo vhodné pro co nejširší počet návštěvníků.
Čeká na posouzení realizovatelnosti
2020
Autor: Tomáš Kozel
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Navrhuji vytvořit nové multifunkční kuličkové hřiště. Na tomto hřišti by kromě samotných drah kuličky a skokanských můstků byly umístěny i další herní prvky tak, aby toto hřiště bylo využitelné co nejširším počtem návštěvníků. Těmito herními prvky by byly zejména úchyty pro lezení po stěně a integrovaná skluzavka. Inspirací pro toto hřiště byla návštěva podobného hřiště v jednom středočeském městě a také realizaci podobného projektu na Praze 6. Vzhledem k tomu, aby bylo hřiště bezpečné, navrhuji, aby povrch hřiště byl z měkkého litého polyuretanu. Hřiště by mělo tvar umělého kopce, na kterém by byly dané herní prvky vytvořeny.
Umístění hřiště je navrženo do zbylé části původního hřiště v ulici Chalupkova, kde po vzniku Rákosníčkova hřiště zbyla část hřiště s pískovištěm, které není ani oploceno. Toto hřiště by tudíž doplnilo stávající Rákosníčkovo hřiště, které je určena zejména pro nejmenší děti, herním prvkem pro větší děti.

Odhadované náklady

1300000 Kč

Umístění

Umístnění je navrženo do části bývalého hřiště v ulici Chalupkova, kde po vzniku Rákosníčkova hřiště zbyla část původního hřiště (nyní již pouze s pískovištěm, které není ani nijak oploceno. Zbývající část hřiště vypadá nyní velmi nevzhledně a nedokončeně. Hřiště by bylo umístěna na parcele č. 2641/51.

Jeden komentář

  • Tento návrh lze úspěšně realizovat také například v centrálním parku a využít některý z již stojících kopců.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *