Návrh č. 30 Malované hry

Ulice rozzářené barvami a dětskou fantazií – to jsou malované hry na chodník. Jednoduchý, rychlý a levný způsob, jak oživit nudná a šedivá místa na Jižním Městě a zároveň rozšířit možnosti trávení volného času dětí venku. Opuštěné betonové plácky nebo i chodníky vedoucí ke školce či ke hřišti plné barev, tvarů a nápadů rázem zpestří celé sídliště i obyčejnou procházku.
Realizovatelné
2020
Autor: Ivana Hovorková
Sdílet:

Malované hry na chodník jsou speciální barevné nástřiky různých her a obrázků, mezi které patří například klasičtí skákací panáci, hra Člověče nezlob se!, hlavolamy s abecedou, čísly nebo opičí dráha.
Lze je namalovat téměř na jakýkoliv povrch – zámkovou dlažbu, asfalt nebo třeba i rozpraskaný beton. I obyčejnému chodníku, nevyužitému prostoru mezi domy nebo starému opuštěnému hřišti tak snadno vdechnout nový život.
Není třeba ani stavební povolení, ani projektová dokumentace, jen souhlas majitele pozemku, aby se opuštěná místa stala barevnější, děti získaly další smysluplnou možnost trávit svůj volný čas venku a rozvíjet svou fantazii i motoriku.
Třeba se i Vy rádi občas k dětem přidáte a zavzpomínáte, jakže to bylo, když „čáp ztratil čepičku“…

Malí i velcí, mladí i staří, holky i kluci, ti všichni si mohou zaskákat panáka, hledat barvičku čepičky, co ztratil čáp, proběhnout opičí dráhu, bludiště nebo si zahrát Člověče nezlob se, a to venku, na čerstvém vzduchu. Všechny obyvatele Jižního Města i případné návštěvníky pak stoprocentně rozveselí spousta nových pestrých barev v ulicích a smích hrajících si dětí.

Seznam možného umístění:

seznammíst_Malovanéhry_výběr

 

 

Odhadované náklady

150000 Kč
Pozn.: Finanční náročnost závisí na počtu míst, kde by byl návrh realizován.

Umístění

Chodníky a nevyužívané betonové plácky na Jižním Městě – viz přiložený seznam a https://mapy.cz/s/fobuhetuga

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *