Návrh č. 29 Psí hřiště

Jižní Město má dostatek zelených ploch, ale také i úžasných lidí a pejsků. Mnozí rádi tráví svůj čas procházkami po okolí, ovšem vyžití jako takové pro pejsky moc nenachází. Této myšlenky zřídit a přihlásit svůj návrh do projektu využila třída 6. E ze ZŠ Ke Kateřinkám. V jejich skupinových projektech se objevil tento nápad několikrát, tak nebylo na co čekat. Nápad jsme sloučili a pomocí nalezených lokalit a ilustračních podkladů do anotace jej zařazujeme do PP Prahy 11. Vždyť to může být jednou i jejich oblíbené místo při venčení a cvičení psích miláčků.
Nerealizovatelné
2020
Autor: Mgr. Roman Jaroš třídní učitel s žáky 6. E ZŠ Ke Kateřinkám
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Hřiště by mělo být umístěno v lokalitě, která je pejskaři vyhledávaná a navštěvovaná. Jedná se o lokalitu mezi Újezdem a Prahou 11, kde se nachází velký zelený pruh zeleného porostu, nebo zelená plocha při výjezdu k dálnici před protihlukovými valy.

Jelikož se jedná o značnou investici, je potřeba zajistit bezpečí v okolí, a proto je v záměru hřiště oplotit a zajistit jej brankami. Nejlépe z obou stran. V prostoru by také neměla chybět instalace laviček a odpadkových košů + provozní řád.

Celková koncepce hřiště by měla být složena z cca 10 – 12 cvičebních prvku agility.

Jsou to např.: tunel, žebřík, slalom, kruh, houpačka, skok daleký, stůl, zeď, šikmá stěna, pevný

https://www.televizeseznam.cz/video/psi-koucka/agility-259747

Tato aktivita, kdy tzv. páníček tráví volný čas se svým psím kamarádem je určena všem, bez ohledu na věk, plemeno pejska apod. Je to místo, kde se pejsek bude moct vyběhat a vydovádět a jeho páníček konečně bude moct zjistit, jakého má doma například sportovce a závodníka. Vždyť není nic lepšího než spokojený nejlepší přítel člověka. Proto je v návrhu myšleno i na plochy, kde je třeba jemný písek nebo jemný kačírek, aby nedocházelo k rozbahnění terénu a hřiště bylo využíváno po celý rok.

Odhadované náklady

500000 Kč

Umístění

Ulice Výstavní, Opatovská.
Pozemky: 2014/349, 2014/385, 2014/05, 2845/1

Jeden komentář

  • Nesouhlasím. Lépe by bylo investovat tyto finance na hřiště pro starší děti. Děti kolikrát stojí fronty na hřiště . Různě se dělí o prostor atd.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *