Návrh č. 11 Strom setkání - Spolu za lepší 11

Návrh č. 11 Strom setkání

Jedná se o projekt třídy 6.E žáků ZŠ Ke Kateřinkám z Prahy 11. STROM SETKÁNÍ je symbolem koloběhu života pro všechny generace, má svůj nezastupitelný význam v rámci tvoření společné historie. Jak silná a bohatá je historie, tak bohatá a silná je třída, městská část, město i národ. Cílem projektu je propojení vzájemné spolupráce žáků, komunikace mezi sebou a zdokonalení se v psaném a myšlenkovém projevu a v neposlední řadě vytvoření a sounáležitosti ke svému bydlišti, městské části, kde se budou v současnosti potkávat, plánovat, “randit” a v budoucnu třeba vzpomínat a vodit s hrdostí své děti i děti jejich dětí. Svým významem stromu – Platan, který je ideálním stromem pro náš účel, chceme nejen zazelenit naše okolí základní školy, ale vnést do místní lokality a komunity symbol nejen mladé generace, která bude mít svou trvalou historickou hodnotu.
Čeká na posouzení realizovatelnosti
2020
Autor: Mgr. Roman Jaroš, třídní učitel s žáky 6.E ZŠ Ke Kateřinkám
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

V každé době se lidé scházeli na příjemném významném místě, propojovali si své vzpomínky, zážitky, poznatky a zkušenosti i plány do budoucna. S postupujícím časem se tato aktivita odsunula do pozadí a nahradily ji nové informační technologie a aplikace. V tomto směru je mi z této zkušenosti smutno. Nejen, že lidé spolu už tak moc nekomunikují, nesetkávají se, ale začíná se prohlubovat jakási mezigenerační propast. Našim cílem je tuto skutečnost prolomit a navrátit již skoro vymizelé zpět.
Proto je našim cílem zasadit strom, který bude stromem s velkým “S”. Strom, který nebude jedním z mnoha, ale bude součástí dnešního každodenního života. Strom, pod jehož korunou se bude tvořit historie plánů, bude mít svou “duši”, tajemství a zaujme roli tzv. “srdeční tepny” naší 6.E nejen během studentských let, ale i po mnoha letech, kdy naši žáci již dávno nebudou našimi žáky, ale rodiči, budou mít své děti a rodiny, které budou pod tento “Strom setkání” vodit a vyprávět – vzpomínat.
Bude to strom mezigenerační, což v dnešní době je velice důležité. Pod svou rozsáhlou korunou se lidé budou moci pohodlně usadit na kruhové lavičce a tzv. rozjímat.

Odhadované náklady

41500 Kč

Umístění

Lokalita kolem ZŠ Ke Kateřinkám, ulice Tererova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *