Návrh č. 1 Umístění závěsných květináčů na sloupy veřejného osvětlení v ulici Opatovská

Ulice Opatovská je jednou ze vstupních ulic do Jižního Města. Umístění závěsných květináčů s vhodnou květinovou výzdobou na sloupy veřejného osvětleni oživí šedý prostor ul. Opatovská.
Nerealizovatelné
2020
Autor: Ing. Ladislav Kos
Sdílet:

– Umístění závěsných květináčů na sloupy veřejného osvětlení v ul. Opatovská. Ul. Opatovská je jednou ze vstupních ulic do Jižního Města. Umístění závěsných květináčů s vhodnou květinovou výzdobou na sloupy veřejného osvětlení oživí šedý prostor ul. Opatovská. Jako pilotní projekt navrhuji umístit závěsné květináče na úsek do křižovatky Opatovská, Výstavní po křižovatku Opatovská, Novomeského.

– Odhadované náklady na údržbu 30 000,- Kč

– Květiny v závěsných květináčích zpříjemní občanům P11 i návštěvníkům JM vizuální vnímání ul. Opatovská. Barevné květiny přivítají všechny, kdo přijíždí na P11 směrem od Petrovic a ukáží, že JM není šedivým panelovým sídlištěm.

– kolik osob jej využije — lze předpokládat, že květiny zaznamená několik tisíc lidí

– realizace je navržena na sloupech veřejného osvětlení, které obhospodařuje magistrátní firma Technologie hlavního města Prahy, a. s.

– květinová výzdoba je k dispozici 24 hod denně

– květinová výzdoba má trvanlivost cca od dubna do října (listopadu, prosince dle počasí)

 

Odhadované náklady

180000 Kč

Umístění

Prvních 15 sloupů veřejného osvětlení na středovém pruhu ul. Opatovská, tzn. od kruhového objezdu s ul. Výstavní až po křižovatku s ul. Mendelova, resp. Kulhavého.

Nerealizovatelné

Správcem veřejného osvětlení (VO) hlavního města Prahy je společnost Technologie hl. m. Prahy. Základní vstupní podmínkou správce VO pro umístění závěsných květináčů je zajištění statického posudku pro každý jednotlivý stožár VO, a to vzhledem ke stáří dotčených stožárů a předpokládané hmotnosti květináčů. Tento statický posudek není možné z časových důvodů zajistit do začátku hlasování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *