Návrh č. 14 Hudební hřiště v parku u Chodovské tvrze

Navrhuji vybudovat hudební hřiště pro širokou veřejnost, děti i dospělé, vybavené nástroji typu xylofon, marimba, bubny a další. Cílem je rozšířit zájem o kulturu a umění, nabídnout nejen dětem a mladým lidem smysluplné využití volného času a místo, kde mohou hravou formou objevovat a rozvíjet svůj talent.
Realizovatelné
2020
Autor: Šárka Růžičková
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Hudební hřiště vybavené skutečnými, laděnými nástroji určenými pro všechny věkové kategorie, jeden z prvků pak na míru nejmenším dětem. Nástroje jsou přímo určené pro veřejná místa, mohly by je také chodit využívat i školy a školky v rámci výuky.
Navrhuji na hřiště umístit sestavu Quintet Ensamble, konkrétně prvky Sansa Rimba , Rainbow Sambas, Cherub, Akadinda, Tubular bells které jsou vyobrazeny na obrázku a prvek Harmony bell pro malé děti . Jedná se o mix rytmických a melodických robustních nástrojů, odolných proti klimatickým vlivům i vandalismu. Technika hraní je velmi jednoduchá a intuitivní. Z videa https://www.youtube.com/watch?v=XUxEnzIfi4Y lze odvodit, že se nejedná o nadměrně hlučné prvky.
Jako po všech stránkách nejvhodnější lokalitu navrhuji místo v parku u Chodovské tvrze, kde by výborně doplnila atmosféru místa, které je kulturní ikonou Jižního města. Zároveň jde o uzamykatelný objekt, lze tak zaručit noční klid. Alternativou by mohl být prostor u metra Opatov, parcela 2014/12 nebo prostor mezi plaveckým bazénem Jedenáctka a sportovní halou. Bylo by ale nutné hřiště oplotit a vybavit uzamykatelnou brankou, zajistit provozní dobu. Náklady by se tedy zvýšily, eventuálně je lze snížit umístěním podobných prvků určených primárně pro děti 3-15let v jiné cenové relaci.
Podle dostupných informací v celé Praze žádná další hudební hřiště nejsou, mohlo by tedy jistě dobře reprezentovat naší městskou část.
Věřím, že by projekt našel opravdu široké využití a místo se stalo oblíbeným pro mnoho z nás. Mohou se zde spřátelit děti odlišných mateřských jazyků, společně si mohou zahrát všechny generace, vzniknout nové hudební skupiny. V neposlední řadě, ne všechny rodiny si mohou dovolit pořídit svým dětem hudební nástroj, svým hlasem dáte možnost si na ně zahrát (a možná objevit svůj talent) všem dětem z Jižního města.

Odhadované náklady

960000 Kč

Umístění

Park u Chodovské tvrze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *