Návrh č. 8 Hřiště na badminton a pickleball - Spolu za lepší 11

Návrh č. 8 Hřiště na badminton a pickleball

Rekonstrukce stávajícího asfaltového hřiště u kostela sv. Fr. z Assisi. Namalování čar hřiště na badminton + 2 „tyče“ na síť. Velikost hřiště lze použít i na „pickleball“
Realizovatelné
2020
Autor: Barbora Karafiátová
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Rekonstrukce stávajícího asfaltového hřiště u kostela sv. Fr. z Assisi. Namalování „čar“ hřiště na badminton + 2 „tyče“ na síť. Velikost hřiště lze použít i na „pickleball“. Obnovit oplocení a asfaltový povrch. V dnešní době , kdy sport je preferovaný venku a někdy nelze vnitřní sportoviště využít vůbec, bychom rádi, aby hřiště bylo možné využít pro různé sporty. Jedním z nich je jak badminton, tak pickleball. Obojí jsou nenáročné sporty dostupné široké laické veřejnosti všech věkových kategorií. Oba sporty jsou hrány na stejně velikém hřišti. Pro pickeball, kvůli materiálu, ze kterého je vyroben míček je vhodným hracím podkladem pro venek asfalt, na němž je hratelný i badmintom. Hřiště samozřejmě lze využít k tréninku i k různým dalším rekreačně provozovaným sportům jako např. nohejbal, tenis, volejbal aj.
Badminton asi všichni známe od dětství.
Něco málo k pickleballu: Je to raketový sport, který je kombinací tenisu, badmintonu a stolního tenisu. Hraje se na hřišti velikosti badmintonového kurtu – indoor (vnitřní) a outdoor (venkovní). Hlavním vybavením je raketa a míček (podobný florbalovému).
Na Praze 11 již řadu let žije paní Jodi Oppenhuizen. Čechoameričanka, která pickleball „přivezla“ do ČR z Ameriky, kde je to velmi oblíbený sport. Paní Jodi byla oceněna za šíření pickleballu mimo Ameriku a vyučuje nejen jej na americké škole v Praze. Bohužel nenašla stále venkovní hřiště, kde by bylo možné piklball trénovat a hrát. Ač ji v Praze navštěvuje a kontaktuje mnoho příznivců piklballu, nemají v době koronaviru kde hrát. Tito lidé by se rádi podělili o své znalosti o piklballu a přijali další hráče mezi sebe. Byli by rádi, kdyby i občané Prahy 11 měli možnost se s tímto sportem seznámit. My, kteří jsme již měli možnost pikleball poznat, jej hrajeme opravdu rádi. Venkovní sportoviště by bylo v této době nejvhodnější variantou.

Odhadované náklady

300000 Kč

Umístění

U kostela sv. Fr. z Assisy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *