Návrh č. 15 Dopravní hřiště

Dopravní hřiště místo plácku bez využití
Realizované, V realizaci
Realizované, V realizaci
2020
Autor: Jana Rajtmajerová
Sdílet:

Dopravní hřiště místo plácku bez využití

Namísto prostranství s popraskaným betonem bez využití v ulici Brandlova vytvořme dopravní hřiště, které tu chybí. Na Hájích je jedno malé, ale na nejlidnatější sídliště v republice je to málo! Na dopravním hřišti se děti zábavnou formou mohou naučit, jak se chovat v běžném provozu – díky hřišti se tak naše děti nejen vyřádí a vybijí energii, ale také získají znalosti a dovednosti důležité pro jejich bezpečnost ve městě.

 

září 2021: Proběhla schůzka s autorkou návrhu, během které byla na místě návrhu konkrétně nastíněna realizace.

říjen 2021: Návrh realizace: Dopravní hřiště vznikne na čtverci o ploše přibližně 700 m2. Příjezd pro cyklisty bude realizován z ulice Brandlova, kde na chodníku vznikne pěší stezka s připuštěním kol. Proběhne výměna povrchu pěší vazby z dětského hřiště v ulici Brandlova. Povrch budoucího dopravního hřiště bude upravenou obrusem, kolem veřejného osvětlení vznikne v rámci dopravního hřiště kruhový objezd. V zeleni přibyde mobiliář, tzn. odpadkové koše, lavičky, stojany na kola.

V současné době je zpracovávána zadávací dokumentace pro výběrové řízení.

Odhadované náklady

1300000 Kč

Umístění

ulice Brandlova Náhradní pozemek plácek v ulici Markušova vedle dětského hřiště

8 komentářů

 • Ano, tuto variantu lze akceptovat. Rozhodně je lepší, než předchozí návrh.
  Jinak si stejně myslím, že upravit bývalé hřiště pro rozšíření parkovacích kapacit by bylo vhodnější.
  Ale to už jinde jsme, to je jiná diskuse.
  Za mne má dopravní hřiště hlas.
  Vašek Hladík z Prahy (11)

  Reagovat
  • Kdo je pro návrh dopravního hřiště přímo pod okny majitelů bytů, tak se dočista zbláznil a je vidět, že to jsou lidé, kteří v objektu u plánovaného dopravního hřiště ani nebydlí, jako je třeba pan architekt, tedy osoba z Městského úřadu P11. Tímto se totiž stává celý blok neobyvatelný, protože na jižní stranu jsou situované balkony všech obyvatel vchodů 1631 až 1638 a v létě nebude možné ani otevřít okna, protože rachot kovových koloběžek, zvonků kol a dětský křik 10 až 30 dětí od rána do večera bude nesnesitelný. Zažíváme křik již z ulice Markušova ze stávající školky. Návrh parkovacího stání je druhý extrém, protože nám již parkují a rachotí vozidla pod okny z druhé strany v ulici Markušova. Nehledě na to, že městská část se o situaci vůbec nezajímá a z občany nic nediskutuje, jen vypíše soutěž a pak jen realizuje a již nám zde vystavěla přímo pod balkony jedno dětské hřiště, na kterém je rachot celý den a teď chce připojit hned vedle hřiště dopravní. Nestačí, že jsou z ulice Brandlova nakládací rampy pro místní šílené hospody, Jysk aTesco atd., na kterých je přes den rachot a pohyb zásobovacích nákladních vozidel. Přemýšlejte na radnici hlavou a ne kolenem, co například udělat pěkný malý parčík, jako oddechovou zónu za účelem oddělení od prachu a hluku z ulice Brandlova, než kumulovat několik zdrojů hluku do prostoru 120m x 60m přímo pod okna a balkony zdejších obyvatel, kteří si mají přijít domů po práci odpočinout. Odebrat asfalt, přidat trávu, keře, stromy a prohodit to několika místy s lavičkami, ať mají lidé trochu ticha, kyslíku a možnosti relaxace.
   S pozdravem a přáním trocha rozumu a otevřené mysli
   Novotný T.

   Reagovat
 • Naprosto souhlasím s panem Novotným.
  Informovanost obyvatel sídliště je nulová. Hlasovat o takových projektech na nějakém nicneříkajícím webu nemá absolutně žádnou vypovídací hodnotu. Pokud chcete realizovat nějaký projekt, máte na to místo instalovat informační ceduli, aby se o tom dozvěděl opravdu každý.
  A především by o takovém projektu měli rozhodovat obyvatelé přilehlých bytových domů, kterých se to bezprostředně týká, např. prostřednictvím společenství vlastníků.
  Dopravního hřiště i parkoviště je v této oblasti naprosto nevhodné.

  Reagovat
 • Dnes 25. 6.2021 jsem na dotčené ploše zastihla 3 zřejmě členy či zaměstnance orgánů MČ Prahy 11 a zaslechla jsem slova o plánovaném dopravním hřišti. Předtím poprvé cca před měsícem ,jsem něco někde zaslechla současně s tím, že se připravuje petice proti. No po oslovení dotčených tří lidí jsem se dozvěděla , že je již v podstatě rozhodnuto, dokonce že snad většina v nějaké anketě byla pro. Pokud vím ve schránkách ani na webových stránkách našeho družstva vlastníků jednotek žádná informace o nějakém dopravním hřišti na „plácku“ za domy 1636, 1637,1638 a ostatních domů nebyla.
  Také se všichni na stránky Úřadu městské části Praha 11 sice nedíváme, ale ani to by nemělo bránit tomu, abychom měli dostatečné ínformace a čas pro vyjádření ze strany . úřadu

  Předmětný záměr je neuvěřitelný a DOKLÁDA NEPOCHOPENÍ A LHOSTEJNOST ZE STRANY ÚŘADŮ k dotčeným obyvatelům přilehlých domů. Ona nezastavěná plocha je přímo pod domy (balkony ) obyvatel, na třech či čtyřech lavičkách, které jsou poblíž, sedávají důchodci či maminky s dětmi a kočárky a na té ploše si hraje občas několik dětí ( 3 – 7), skáčou panáka, pouští si autíčka na dálkové ovládání, atd, ale je tu klid). Jistě je vám známo, že většina obyvatel jsou již důchodci . Zcela souhlasím s negativními důsledky, které uvádí výše uvedený pisatel (p. Novotný).

  Reagovat
 • Je s podivem, že o tomto záměru, který byl uskutečněn velmi rychle a hlavně potichu, nejsou
  informováni obyvatelé přilehlých domů, kterých by se tento neskutečný výmysl týkal.Pokud
  se jedná o dětské dopr.hřiště, jedno je již nedaleko nás, směrem k Modré škole. Pokud procházím
  kolem a je to dost často, je hřiště prázdné, nebo je tam, jedno nebo dvě děti. Považuji tento
  záměr za mrhání fin.prostředků, které by měst.část měla využívat s rozvahou a hlavně tam, kde
  je třeba. Tento malý kousek prostoru mezi našimi domy by si zasloužil, ubrat beton, vysázet
  nějakou zeleň a přidat lavičky. Často tu sedávají senioři a maminky s malými dětmi, které si malují
  křídou a jezdí na koloběžkách, nebo kolech.To by bylo užitečné a ne si prosazovat záměr, který
  bude mít negativní důsledky pro klidné žití našich obyvatel .Naprosto souhlasím s vyjádřením p. Novotného.

  Reagovat
 • Vážení, je s podivem, jak rychle a potichu byl tento záměr přijat a to bez informovanosti obyvatel domů, které sousedí s uvedeným pláckem.Naprosto souhlasím s p. Novotným. Také uvedená ivestice by se dala využít na mnohem užitečnější problematické záležitosti, už vzhledem k tomu, že nedaleko
  už jedno dět.dopr.hřiště je a pokud jsem si všimla, je velmi málo využíváno.Bylo by užitečnější v této klidové zóně, ubrat trochu betonu, zbývající vyrovnat /děti zde jezdí na bruslích, koloběžkách kolech malují křídou.Občas se tu zastaví dětičky z Mateř.školky, které jdou z procházky a proběhnou se zde.
  Bylo by velmi nezodpovědné, zabývat se takovými záměry, jako je dět.dopr.hřiště pod okny bytových
  jednotek.To může skutečně vymyslet člověk, který zde nebydlí!!!

  Reagovat
 • Jak již jsem se 2x vyslovila proti dopravnímu hřišti v Brandlova ulici je dost argument,ale vy vrchnost si stejně děláte, co chcete a nevěřím, že jde o zájem dětí a právě na tomto „plácku“, který bylo možné upravit, přidat lavičky a potěšit tak nejen důchodce,ale právě i děti a
  matky s kočárky. Ostatně na naše komentáře jste ani neuznali za vhodné reagovat a sdělit ,že nám místním do toho nic není.

  Reagovat
 • Na radnici je to parta ignorantů a jde jim o to, přerozdělit finanční prostředky z grantu, který poslalolo Ministerstvo dopravy a namastit si kapsy. Toto není akce, která uspokojuje občany, kteří zde bydlí, ale naopak, jde to proti jejich spokojenému bydlení na sídlišti. Dokonce i pan architekt z MČ Praha 11 byl proti a z projektu ustoupil a s návrhem nesouhlasil, ale mocipáni z radnice si celé divadlo prosadili. Je zde nedaleko, cca 70m ohromné travnaté hřiště, které slouží pejskařům ke kálení jejich mazlíčků, to MP neřeší a chodí kolem nich a nic nedělá, ale část plochy se určitě dala pro účel dopravního hřiště využít a bylo by to mimo objekty určené k bydlení a nebylo by to pod balkóny místních obyvatel.
  Pan starosta by si hřiště určitě vystavět pod okny svého domu nenechal. Je to komedie, které se nedobrovolně musíme účastnit a je jedno v jakém patře vládnutí to probíhá. Dokonce bych řekl, že na místní radnici je to ukázkový příklad, jak se bojuje o korýtka a pro sprostá slova v rámci oficiálních jednání radnice se nejde příliš daleko.
  Hřiště stojí a já koukám na prales dopravních značek, kterých se tu tyčí cca. 25 kousků na mini plácku, to je krásný výhled pane starosto. Už se těším, až se zde rozjedou rachotící plechové koloběžky, rozezvučí se cinkající zvonky kol a začnou na sebe povykovat dětí a maminy je začnou okřikovat. To bud parádní cirkus!
  Vykopat Vás z pohodlného křesla radnice by bylo asi nejlepší řešení pro obyvatele JM, ale Vám je vše šumák, Vy si žijete ve světě přelévání peněz a občan je póvl a lůza.
  Politice zdar a třikrát hurá a sláva!!!

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *