Zahajujeme 3. ročník participativního rozpočtu Spolu za lepší 11! - Spolu za lepší 11

Zahajujeme 3. ročník participativního rozpočtu Spolu za lepší 11!

1. 6. 2020

S radostí oznamujeme zahájení již 3. ročníku participativního rozpočtu Spolu za lepší 11. V letošním roce nás čeká hned několik novinek v pravidlech.

První novinkou pro nás všechny je zrušení veřejných setkání před zahájením podávání návrhů, a to v souvislosti s opatřeními proti šíření onemocnění covid-19. Stále však platí, že koordinátorka je vám kdykoliv k dispozici na kontaktech uvedených zde.

K nejvýraznějším změnám v pravidlech 3. ročníku patří změna počtu návrhů, které budou realizované. Podle počtu získaných hlasů ve veřejném hlasování bude sestaven žebříček realizovatelných návrhů.  Na základě tohoto žebříčku budou rozděleny finanční prostředky mezi první tři návrhy s nejvyšším počtem získaných hlasů v obou kategoriích – malé návrhy a velké návrhy. Z hlasování tedy vzejde 6 vítězných návrhů.

Z tohoto důvodu se také mění výše finančních prostředků, které budou rozděleny mezi dvě kategorie návrhů:
Malé návrhy, jejichž náklady na realizaci budou mezi 30 tis. Kč – 666 tis. Kč. Celková částka určená pro malé projekty činí 2 mil. Kč.
Velké návrhy, jejichž náklady na realizaci budou mezi 667 tis. Kč – 1 333 mil. Kč. Celková částka určená pro velké projekty je 4 mil. Kč.

Úplné znění Pravidel 3. ročníku participativního rozpočtu Spolu za lepší 11 naleznete zde.

Možnost  podávání návrhů se otevře dne 10. září při příležitosti konání Dnů Prahy 11 v Parku u Chodovské tvrze a bude trvat do 10. listopadu 2020 12 hodin. I v letošním roce bude mít úřad MČ Praha 11 na Dnech Prahy 11 svůj stánek, kde bude koordinátorka participativního rozpočtu připravena vám pomoci s vyplněním formuláře pro podání návrhu, který rovnou převezme a zaregistruje do přijatých návrhů k posouzení pracovní skupinou. Současně se budete moci na ni obrátit se svými dotazy.

Těšíme se na vaši účast v participativním rozpočtu Spolu za lepší 11 a také na viděnou na Dnech Prahy 11.

 

Sdílejte článek s ostatními!
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *