Aktuality k realizaci vítězného návrhu č. 35 Zastínění dětských hřišť - Spolu za lepší 11

Aktuality k realizaci vítězného návrhu č. 35 Zastínění dětských hřišť

30. 6. 2020

Jedním z vítězných návrhů 2. ročníku participativního rozpočtu Spolu za lepší 11 je návrh zastínit pískoviště na pěti dětských hřištích. Konkrétně se jedná o dětská hřiště v ulici Klírova, Chalupkova, Čenětická, Radimovická a Vidimova. Nyní se podíváme na kroky, které byly učiněny k realizaci návrhu.

Koordinátorka projektu společně s autorkou návrhu paní Ivanou Hovorkovou navštívily jednotlivá hřiště, aby si na místě potvrdily umístění zastínění a odsouhlasily si záměr na místech realizace. U původního hřiště v ulici Chalupkova vzniklo v roce 2019 nové Rákosníčkovo hřiště. Bylo tedy nutné získat souhlas společnosti Lidl se zásahem do konceptu Rákosníčkova hřiště. Souhlas nám byl udělen, proto bylo možné toto hřiště v návrhu ponechat. Pokud bychom souhlas neobdrželi, společně s autorkou a kolegy z odboru životního prostředí bychom vybrali jiné dětské hřiště.

Poté proběhlo měření pískovišť a fotodokumentace, tyto údaje byly poskytnuty odboru životního prostředí, které je použil do zadávací dokumentace pro výběrové řízení na dodavatele zastínění. Výběrové řízení bylo vypsáno dne 29. 6. 2020. Termín pro zasílání nabídek je do 24. 7. 2020, následně pak bude přikročeno k realizaci návrhu vítězným dodavatelem.

Součástí vítězného návrhu je také vysázení stromů poblíž vybraných dětských hřišť v maximálním možném počtu.

Těšíme se na realizaci návrhu a děkujeme paní autorce za skvělý nápad, který bude sloužit všem návštěvníkům výše zmíněných dětských hřišť.

 

Sdílejte článek s ostatními!
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *