Ovocný sad a višňové bludiště v realizaci

25. 7. 2022

Ve spolupráci s autory návrhů, odbory naší městské části, magistrátem a partnerskými společnostmi pokračujeme v realizaci jednotlivých návrhů. Představujeme vám pokrok v realizaci návrhu č. 24 Ovocný sad a višňové bludiště.

V první fázi jsme ve spolupráci s autorkou návrhu vytvořili jeho finální podobu. Nezbytné bylo také vyřešit administrativní záležitosti, se kterými pomohl náš úřad. Autorka projektu navrhla umístit sad na pozemku, který není svěřený MČ Praha 11, ale magistrátu. Proto jsme žádali Magistrát hl. m. Prahy o výpůjčku do doby svěření. Poté, co zastupitelstvo hl. m. Prahy výpůjčku odsouhlasilo, zpracovali jsme Smlouvu o výpůjčce. Po vypořádání administrativní části jsme přistoupili k samotné realizaci.

Zajistili jsme cenovou nabídku mobiliáře a rostlin a vytvořili objednávku pro Jihoměstskou majetkovou a. s. V současné době se mohou občané Jižního Města procházet příjemným ovocným sadem, kde je vysázeno 18 kusů višní, 5 kusů jabloní, 6 kusů hrušek, 6 kusů švestek. Bludiště bude tvořit 320 kusů habrů, dále buse vyseta travní směs.

Ovocné stromy jsou zasazené a rostou. O to, aby dostaly potřebnou péči, se stará Jihoměstská majetková a. s. Už za rok si budou moci naši občané vychutnat čerstvě utržené višně, jablka, hrušky a švestky. Děkujeme autorce Haně Volfové za návrh a za spolupráci při realizaci. Věříme, že jsme díky vzájemné spolupráci přispěli ke zkvalitnění života občanů naší městské části.

Sdílejte článek s ostatními!
Facebook
Twitter
Email

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další aktuality