Další krůčky vpřed

4. 8. 2022

Posunuli jsme se do další fáze realizace vítězných návrhů. Naši kolegové respektovali povahu jednotlivých návrhů a vytvořili podmínky, díky nimž půjdou návrhy realizovat. Součástí procesu participativního rozpočtování je diskuze. Při té se v současné chvíli snažíme dospět ke společnému konsensuálnímu návrhu.

Jednotlivé návrhy tak postoupily do dalších úrovní. Pojďme se blíže podívat, co se dělo s těmito návrhy z roku 2019 :

č. 22. Fitness hřiště u Kunratického lesa

č. 34. Prolézačka pro školáky

č. 36. Hřiště pro starší děti + Kuličkodráha (tento návrh je z 3. ročníku. Protože je ale situován na stejném místě jako návrh č. 36, realizaci jsme spojili).

Realizace poptávkového řízení

Z poptávkového řízení vzešli zhotovitelé, kteří dle zadání v poptávkovém řízení zpracovali studie realizace vítězných návrhů. Zadání bylo vytvořeno v souladu se zákonem tak, abychom oslovili co nejširší okruh možných zhotovitelů.

Máme vizualizace. A co dál?

Na základě specifikace v poptávkovém řízení zpracovaly vítězné firmy vizualizace, které jsou návrhem k dalšímu jednání s autory návrhů. Autoři návrhů a zástupci vítězných firem obdrželi od našeho úřadu pozvání na schůzku. Při setkání domluví obě strany detaily a případné změny tak, aby vizualizace získaly finální podobu v souladu s představami autorů. Vizualizace tak nemusí představovat finální podobu. Občané Prahy 11 se tedy stávají partnery v diskuzi, se kterými se počítá v rámci realizace.

Sdílejte článek s ostatními!
Facebook
Twitter
Email

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další aktuality