Samoobslužné cyklo-boxy na vlakovém nádraží Zbraslav

V tuto chvíli možné sehnat souhlas majitele pozemku, Magistrát hl. m. Prahy výhledově bude řešit dopravní situaci a ukládání kol na stanicích v rámci hlavního města. 

V posledních letech výrazně vzrostla doprava na přístupových komunikacích do  Prahy, a tím se velmi zkomplikovalo každodenní dojíždění obyvatel Zbraslavi do práce nebo do školy.

MČ Praha – Zbraslav sice disponuje vlakovou stanicí, nicméně její napojení na infrastrukturu MHD a centrum Zbraslavi je nedostatečné. V nedávné době byl přes most Závodu Míru vyznačen pruh pro cyklisty, který napojuje Zbraslav na páteřní cyklostezky a také na vlakové nádraží.

Bohužel vlakové nádraží nedisponuje prostorem pro uzamčení kol. Uzamykatelné boxy na kolo by nabídly bezpečnou úschovu a alternativní možnost dopravy obyvatelům Zbraslavi do centra Prahy.

Navrhuji umístit v prostoru nádraží Zbraslav  uzamykatelné boxy na kola (lze použít také pro kočárek, koloběžku). Jednalo by se o set 4 samoobslužných uzamykatelných boxů (kapacita 8 kol), které kolo zcela uzavřou a ochrání i před deštěm.

Předpokládané náklady: 400.000,- vč. DPH

Autor návrhu: Martin Růžička

error
error

Dejte o participativním rozpočtu vědět světu!