Pump track – terénní okruh pro malé cyklisty

Jízda na kole patří mezi oblíbené aktivity malých i dospělých. A zatímco velcí cyklisté si mohou užít mnoho zábavy na Točné či na Závisti, pro nejmenší cyklisty se na Zbraslavi nic podobného nenabízí. Přitom v zahraničí jsou cyklistické překážkové dráhy, na kterých by se mohli malí cyklisté vydovádět a zdokonalit v jízdě na kole, poměrně běžné. Na Zbraslavi sice je skatepark, ale členění skateparků je poměrně specifické, a proto jsou skateparky v jiných českých lokalitách doplněny ještě pump trackovými dráhami, které jsou navržené specificky pro kola, resp. malé cyklisty a jako takové jsou poměrně oblíbenou dětskou atrakcí.

Návrh vybudování pumptrackového oválu v prostoru mezi garážemi a parkovištěm v ulici Ke Kamínce (vedle workoutového a basketbalového hřiště) tak, aby se tato dvě sportoviště mohla vzájemně doplňovat. Trať by měla být 100 – 150 m dlouhá s možností dalšího rozšíření primárně pro děti, které v dané lokalitě chodí do školy či do školky (tj. ve věku cca od 4 do 10 let), ale s možností tréninku techniky i pro pokročilejší jezdce.

Návrh zamýšlí nechat na uvedený pozemek profesionální firmu vypracovat návrh plnohodnotné „pump trackové“ trati, jak by mohla vypadat do budoucna, a realizovat vybrané prvky tak, aby byl vytvořen základ tratě s možností dalšího rozšíření.

Předpokládané náklady: 400.000,- Kč vč. DPH

Autor návrhu: Pavel Šulc

error
error

Dejte o participativním rozpočtu vědět světu!