V letošním hlasování o participativním rozpočtu MČ Praha- Zbraslav uspělo šest z osmi navržených projektů. Hlasování se zúčastnilo 762 obyvatel. Zvítězil projekt dětského hřiště pro Baně s 428 hlasy. Celkové náklady za šest vítězných projektů dosáhnou 786 000 Kč.


Poblíž „oválu“ ve Slunečním parku se tak do konce roku objeví trampolína do země a také komunitní kompostér pro obyvatele přilehlých bytových domů. U budovy Klubu aktivního stáří bude instalována veřejná meteostanice. V Lahovičkách se dočkají nového autobusového přístřešku a sportovní hřiště na Baních, jehož součástí se stane i nové dětské hřiště, bude kompletně oploceno. Hlasující disponovali také jedním záporným hlasem a u dvou návrhů tyto minusové hlasy převážily. Projekt jazzového koncertu pro děti a projekt kroužku bruslení pro děti z MŠ tak a realizovány nebudou.

Projekt zbraslavského participativního rozpočtu se ukázal jako životaschopný, za to jsem velmi ráda a vážím si každého podaného návrhu i odevzdaného hlasu. Participativní rozpočet naší městské části přináší dvě výhody. Tou první je možnost změnit své okolí, tou druhou je možnost otevřít dialog,“ říká starostka Zuzana Vejvodová.

Z celkového počtu 762 hlasujících bylo 61% žen, nejvíce hlasujících bylo ve věku mezi 30 až 50 lety.

 

 

error

Dejte o participativním rozpočtu vědět světu!