Navrhuji umístění veřejné trampolíny ve Slunečním parku. Podle řady studií patří skákání na trampolíně k jednomu z nejzdravějších pohybů vůbec, kromě bezva zábavy také významně podporuje zdraví.

Trampolíny jsou skvělým prostředkem pro zlepšení koordinace pohybů, efektivní protažení těla a zlepšení koncentrace.  Při skákání na trampolíně se posiluje síla, flexibilita, výdrž i aerobní kapacita. Skákání podporuje krevní oběh, napomáhá snižování cholesterolu i krevního tlaku a posiluje srdce a také vede ke zvýšení kostní hustoty, tím je možné předcházet osteoporóze. Na trampolíně se mimo jiného posilují i hluboké břišní a zádové svaly a svaly
pánevního dna. Skákání zlepšuje reakční rychlost, prospívá zraku a zlepšuje rovnováhu, odbourává stres, podporuje dobrou náladu a zlepšuje kvalitu spánku.

Rozměr 4,3 m v průměru, instalace do země, trampolína vyčnívá cca 10 – 15 cm nad povrch země. Nutný je zatravněný povrch v blízkém okolí, trampolína je usazena na zemi a nelze pod ni vlézt, není nutné udržovat prostor pod trampolínou. Děti nenastupují vysoko po schůdkách, ani nespadnou z velké výšky. Díky skákacímu plátnu, na kterém je umístěna jednoduchá hra, si děti dobře, bezpečně a zábavně zaskáčou.

Navrhovatelka: Gabriela Mahelková

Předpokládané návrhy: 65 000 Kč vč. DPH

error

Dejte o participativním rozpočtu vědět světu!