V úterý 19. září byly slavnostně “otevřeny” některé z projektů vzešlých z participativního rozpočtu pro rok 2017. Sousedské setkání se neslo v přátelském duchu, workoutové hřiště a ping-pongový stůl poblíž rákosníčkova hřiště symbolicky pokřtili a zároveň hned vyzkoušeli zástupci radnice, kteří se již třetím rokem participativnímu rozpočtu na Zbraslavi věnují. Společně s autorkou návrhu pingpongových stolů paní Knoškovou si paní starostka a několik radních pod dohledem profesionálního trenéra zahráli přátelský pingpongový zápas.

Do konce roku se stihnou zrealizovat všechny vítězné projekty z participativního rozpočtu 2017. Aktuálně jsou hotové tři z pěti projektů.  V průběhu léta vyrostlo kousek od Rákosníčkova a basketbalového hřiště venkovní workoutové hřiště. Ve Slunečním parku a u Rákosníčkova hřiště byly osazeny pingpongové stoly. Ještě před začátkem letních prázdnin se ulice Pod Vysílačkou dočkala nového asfaltového povrchu. Výstavba pítka ve Slunečním parku již jen je těsně před zahájením stavebních prací. Na Eliščinu zahrádku je zpracován projekt.

3. ročník participativního rozpočtu, který přinese další 1 000 000 Kč na nápady obyvatel, právě startuje. Máte také nápad? Přijďte jej zkonzultovat, zjistěte jak jej podat i co mají v plánu ostatní na VEŘEJNÉ INFORMAČNÍ SETKÁNÍ v úterý 26. září od 18 hodin v Městském domě.  Návrhy bude možné podávat do 31. října přes on-line formulář nebo fyzicky na podatelně Úřadu MČ.

error

Dejte o participativním rozpočtu vědět světu!